22 دانشگاه کره جنوبی در فهرست دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت

به گزارش مجله کارنیکان، راه های همکاری علمی - پژوهشی در حوزه بهداشت و درمان بین دانشگاه های ایران و کره جنوبی در سئول آنالیز شد. در این جلسه دکتر محمد جلیل پیران، نماینده رایزنی علمی کشورمان در کره جنوبی، آماری از دانشجویان ایرانی مقیم کره جنوبی و موفقیت های آنان ارائه داد. همچنین شرایط دانشگاه های کره ای خصوصا در رشته های پزشکی را تشریح کرد.

22 دانشگاه کره جنوبی در فهرست دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت

پیران اضافه نمود: طبق آخرین رتبه بندی دانشگاه های دنیا در علوم پزشکی، 4 دانشگاه از کره جنوبی در لیست 100 دانشگاه برتر دنیا و 21 دانشگاه در لیست دانشگاه های با رتبه زیر 500 قرار دارند که دانشگاه ملی سئول در رتبه 40 بالاتر از بقیه قرار گرفته است.

وی تاکید نمود: علاوه بر رنکینگ دنیای، دانشگاه های کره ای از نظر فناوری پزشکی دارای شرایط فوق العاده ای هستند. ولی علیرغم این آمارها، بر خلاف رشته های مهندسی در رشته های پزشکی دانشجوی ایرانی بسیار کمتری در دانشگاه های کره جنوبی مشغول به تحصیل و پژوهش هستند و دلیل این موضوع، قرار نداشتن این دانشگاه ها در لیست وزارت بهداشت تا 2 سال پیش بوده است.

نماینده رایزنی علمی کشورمان در کره جنوبی اضافه نمود: اما خوشبختانه در سالهای اخیر 22 دانشگاه از کره در لیست دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت قرار دارند که انتظار می رود دانشجویان بیشتری از کشورمان برای سود بردن از این منابع بزرگ علمی و فنآوری به کره بیایند.

پیران علاوه بر این، موضوع همکاری بین دانشگاه های کره ای و دانشگاه های کشورمان را به عنوان یکی از راه های گسترش همکاری های علمی - پژوهشی ذکر کرد و تاکید نمود که این مهم می تواند فایده بسیار مناسبی برای هر دو طرف داشته باشد.

منبع: ویکی گرام
انتشار: 13 دی 1399 بروزرسانی: 13 دی 1399 گردآورنده: karnikan.ir شناسه مطلب: 1267

به "22 دانشگاه کره جنوبی در فهرست دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "22 دانشگاه کره جنوبی در فهرست دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید