یک واکسن برای انواع آنفلوآنزا

به گزارش مجله کارنیکان، واکسن جدید علیه بخش دیگر HA سمتگیری شده است که کمتر دچار تغییر می شود و بدین ترتیب می توان انواع دیگر ویروس ها را از بین برد.

یک واکسن برای انواع آنفلوآنزا

محققان بیمارستان ماونت سینای نیویورک، نتایج کارآزمایی اولیه بالینی واکسنی را معرفی کردند که تنها واکسن اونیورسال در جهان علیه تمام انواع آنفلوآنزا خواهد بود.

واکسن جدید هماگلوتینین کایمریک (HA) ساخته شده و می تواند نیاز به واکسیناسیون مجدد سالانه را از بین ببرد. واکسن معمولی ضد آنفلوآنزا، آنتی بادی های خنثی کننده را که به حوزه خاص HA - پروتئین روی غشاء ویروسی هدایت می شوند، القا می کند که به پاتوژن کمک می کند با گیرنده های سلولی همکاری کند و به داخل آن ها نفوذ کند.

اما این دومن می تواند تغییر کند که به ظاهر شدن انواع جدید ویروس منجر خواهد شد و می تواند در مقابل تمام واکسن های موجود مقاوم باشد. واکسن جدید علیه بخش دیگر HA سمتگیری شده است که کمتر دچار تغییر می شود و بدین ترتیب می توان انواع دیگر ویروس ها را از بین برد.

در جریان اولین فاز کارآزمایی بالینی، ایمنی و بی خطر بودن واکسن در نزد 65 داوطلب در آمریکا ارزیابی شد. این واکسن می تواند پاسخ ایمنی قوی را برانگیزد که حدود 18 ماه حفظ خواهد شد.

منبع: اسپوتنیک

منبع: فرادید
انتشار: 16 دی 1399 بروزرسانی: 16 دی 1399 گردآورنده: karnikan.ir شناسه مطلب: 1273

به "یک واکسن برای انواع آنفلوآنزا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یک واکسن برای انواع آنفلوآنزا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید