یمن ، یحیی سریع: دست نشانده های ائتلاف سعودی عامل انفجار شرایط در بیضاء هستند

به گزارش مجله کارنیکان، سخنگوی نیروهای مسلح یمن بیان کرد، تعرض به مواضع ارتش یمن در ردمان استان البیضاء با حمایت مستقیم ائتلاف سعودی اجرا شده است.

یمن ، یحیی سریع: دست نشانده های ائتلاف سعودی عامل انفجار شرایط در بیضاء هستند

به گزارش گروه بین الملل مجله کارنیکان، یحیی سریع سخنگوی نیروهای مسلح یمن ساعات پایانی چهارشنبه شب (دیشب) ابزارهای ائتلاف متجاوز را به انفجار شرایط نظامی در شهر ردمان منطقه آل عواض در استان البیضاء (در شرق یمن) متهم کرد و آنها را مسؤول حمله به مواضع ارتش و کمیته های مردم و غیرنظامی در این شهر دانست.

بر اساس گزارش شبکه المسیره، سریع گفت: آنچه امروز در ردمان رخ داد تجاوز واضح و آشکار به غیرنظامیان و ارتش و کمیته های مردمی بود. مزدور یاسر العواضی با پشتیبانی همه جانبه ائتلاف متجاوز اقدام به تعرض به شهروندان و مواضع ارتش و کمیته های مردمی کرد.

وی ادامه داد، این مزدور بدون هیچ توجیهی به جز همراهی با ائتلاف و اجرای دستورکارهای آن سعی در منفجر کردن شرایط در این منطقه را دارد.

سریع گفت: پس از انفجار شرایط از سوی این مزدور با حماس مستقیم کشورهای متجاوز، مقابله با او و دفاع از شهروندان و حفظ کشور حتمی شد.

وی به اهالی استان البیضاء اطمینان خاطر داد که نیروهای مسلح یمن در کنار آنها و برای حمایتشان ایستاده است و از تمامی قبایل البیضاء و اهالی رمان خواست علیه راهزنان و ابزارهای ائتلاف متجاوز بایستند.

ردمان دیروز شاهد درگیری و تبادل آتش شدید میان ارتش یمن و بعضی نیروهای قبیله ای بود.

یاسر العواضی کشته شدن یک زن به نام جهاد الاصبحی در ردمان را به بهانه خود برای بر هم زدن شرایط در این منطقه قرار داده و روایتی متفاوت درباره کشته شدن این زن ارائه نموده است.

این در حالی است که حسین العزی معاون وزیر خارجه دولت نجات ملی در ماه می گذشته اعلام نمود، عناصر القاعده در الطفه استان بیضاء در یک جنایت شش غیرنظامی از جمله یک نفر از آل اصبحی را کشتند و پس از آن در منزل جهاد اصبحی پناه گرفتند. نیروهای امنیتی این عناصر القاعده را تعقیب کردند و جهاد الاصبحی در این میان به طرز مشکوکی کشته شد. صنعاء هیأتی برای تسلیت فرستاد و اعلام نمود، با تشکیل کمیته ای برای روشن شدن شرایط موافق است.

بعضی تحلیلگران یمنی، این اتفاق را به توطئه از پیش برنامه ریزی شده برای به راه انداختن جنگ داخلی در این منطقه یمن برای تضعیف دولت نجات ملی یمن و حمایت از نیروهای ائتلاف سعودی می دانند.

ص

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 25 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: karnikan.ir شناسه مطلب: 978

به "یمن ، یحیی سریع: دست نشانده های ائتلاف سعودی عامل انفجار شرایط در بیضاء هستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یمن ، یحیی سریع: دست نشانده های ائتلاف سعودی عامل انفجار شرایط در بیضاء هستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید