گزارشی از اوضاع اکران شنای پروانه و خوب، بد، جلف؛ ارتش سری

به گزارش مجله کارنیکان، دو فیلم شنای پروانه و خوب، بد، جلف؛ ارتش سری برای سه هفته اول اکران خود به تنهایی و با بلیت 22500 تومان پذیرای علاقه مندان به سینما هستند.

گزارشی از اوضاع اکران شنای پروانه و خوب، بد، جلف؛ ارتش سری

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایسنا، قرار بود بازگشایی سینماها پس از چهار ماه تعطیلی بخاطر شیوع کرونا، روز یکم تیرماه و با اکران دو فیلم شنای پروانه و خوب، بد، جلف؛ ارتش سری باشد، اما انصراف صاحبان این دو فیلم از اکران به دلیل حمایت های انجام نشده، کار را به جایی رساند که آغاز فعالیت دوباره سینماها با تعطیلی بسیاری از سالن ها همراه شد.

برهمین اساس شب گذشته (1 تیر ماه) جلسه ای در سازمان سینمایی با حضور اعضای شورای صنفی نمایش و یکی از مدیران سازمان سینمایی برگزار و در نهایت برای حل بحران پیش آمده، تصمیم به اکران این دو فیلم از چهارشنبه، چهارم تیرماه گرفته شد.

البته به گفته رییس انجمن سینماداران و بعضی دیگر از مدیران سینمایی در جلسه طولانی روز 31 خرداد هم قرار بر همین بود که تا روز چهارشنبه برای بازگشایی سینما تامل گردد که در این فرصت مذاکرات تازه ای با سازندگان دو فیلم انصرافی صورت گیرد ولی همان شب سازمان سینمایی اطلاعیه ای داد مبنی براینکه سینماها از روز یکم تیر ماه با فیلم هایی که قبل از شیوع کرونا در سال 98 روی پرده بودند اکران می گردد. این اتفاق سبب انتقاد زیادی از سوی سینماداران شد.

اما حالا قرار شده این دو فیلم از چهارشنبه، چهارم تیر روانه سینماها شوند به این امید که مخاطب بیشتری را به سینماهایی که با ظرفیت کمتری بلیت می فروشند، جذب نمایند.

علی سرتیپی، پخش نماینده فیلم شنای پروانه در گفت وگویی کوتاه با ایسنا درباره اینکه شرایط چه تغییری نموده که راضی به اکران شده اند، با تاکید براینکه در این شرایط باز شدن سینما آداب و احترامی دارد، بیان نمود: الان چیزی نسبت به هفته قبل تغییر ننموده و ما می خواستیم بخاطر سینما و سالن های سینمایی اقدامی انجام دهیم. در حال حاضر فقط یک اطمینان خاطر داریم از اینکه سه هفته فیلم جدیدی اکران نمی گردد تا شرایط سینما را بهتر بتوانیم آنالیز کنیم.

او درباره قیمت افزایش یافته فیلم در پیش فروش بعضی سینماها نیز گفت: بلیت سینما گران نشده، بلکه ارزش اضافه کرده بعلاوه سه درصد حق خرید به مبلغ کلی 2500 تومان به همان قیمت 20 هزار تومانی بلیت اضافه شده است که آن هم تقسیم می گردد و به اداره مالیات داده خواهد شد.

وی اضافه کرد: دست اندکاران این فیلم در کوشش هستند تا مواد تبلیغی و تیزرهای شنای پروانه را برای پخش آماده نمایند.

شنای پروانه به کارگردانی محمد کارت و تهیه نمایندگی رسول صدرعاملی بهترین فیلم سی وهشتمین جشنواره فجر از نگاه تماشاگران بود که جواد عزتی، امیر آقایی، طناز طباطبایی، پانته آ بهرام، مه لقا باقری و علی مسرور در آن بازی نموده اند.

کمدی خوب، بد، جلف 2: ارتش سری نیز سال گذشته به عنوان یکی از فیلم های اکران نوروزی انتخاب شده بود که برای رونق بخشی به سینماها در ماه پایانی سال زودتر اکران شد، اما با شیوع کرونا سه روز روی پرده بود که در همان مدت هم به فروش خوبی دست یافته بود.

در این فیلم سام درخشانی، پژمان جمشیدی، حامد کمیلی، ریحانه پارسا، ستاره پسیانی، مارال فرجاد، علی اوجی، شکیب شجره، الهام شعبانی، فرهاد آییش و گوهر خیراندیش بازی نموده اند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 31 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: karnikan.ir شناسه مطلب: 990

به "گزارشی از اوضاع اکران شنای پروانه و خوب، بد، جلف؛ ارتش سری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گزارشی از اوضاع اکران شنای پروانه و خوب، بد، جلف؛ ارتش سری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید