گردباد در جنوب آمریکا دست کم 23 کشته بر جا گذاشت

به گزارش مجله کارنیکان، بیش از 10 هزار نفر از اهالی منطقه نیز شب را بدون برق سپری کردند آنهم در حالی که در پی وقوع گردباد، دمای هوا بشدت کاهش یافت و به نقطه انجماد نزدیک شد.

گردباد در جنوب آمریکا دست کم 23 کشته بر جا گذاشت
  • مجله حوادث طبیعی

در پی وقوع گردباد عصر یکشنبه در ایالت آلاباما واقع در جنوب شرق آمریکا دست کم 23 نفر کشته شدند؛ در میان کشته شدگان شماری کودک نیز دیده می شوند.

گردباد مسافتی چندکیلومتری را طی کرد و خرابی های گسترده ای را تا شعاع چهارصد متریِ راستا حرکت خود برجای گذاشت.

مقامات محلی پیامدهای این حادثه را فاجعه بار توصیف نموده اند. گردباد در منطقۀ لی کانتی شمار قابل توجهی خانه، رستوران و فروشگاه را نابود کرد و بسیاری از درختان منطقه را نیز شکست.

این حادثه بیش از 40 زخمی برجای گذاشت که به درمانگاهها و بیمارستان های منطقه منتقل شدند. بعضی از زخمی ها در شرایط بحرانی به سر می برند.

جستجو برای یافتن آسیب دیدگان و ناپدید شدگان این حادثه ادامه دارد. گروههای امداد در تمام شب مشغول خارج کردن مجروحان و قربانیان این حادثه از میان آوارها بودند و بنا بر اعلام مقامات منطقه با توجه به خرابی های گسترده، احتمال می رود شمار قربانیان گردباد افزایش یابد.

بیش از 10 هزار نفر از اهالی منطقه نیز شب را بدون برق سپری کردند آنهم در حالی که در پی وقوع گردباد، دمای هوا بشدت کاهش یافت و به نقطه انجماد نزدیک شد.

مقامات منطقه احتمال می دهند که با توجه به تداوم شرایط نامساعد آب و هوایی، جنوب ایالات متحده آمریکا بار دیگر دستخوش گردبادهای قوی گردد به همین دلیل در ایالت آلاباما وضعیت اضطراری حاکم و مدارس آن برای روز دوشنبه تعطیل اعلام شده است. به ساکنان ایالتهای همسایه از جمله جورجیا نیز دربارۀ وقوع طوفان و گردباد هشدار داده شده است.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 1 تیر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: karnikan.ir شناسه مطلب: 74

به "گردباد در جنوب آمریکا دست کم 23 کشته بر جا گذاشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گردباد در جنوب آمریکا دست کم 23 کشته بر جا گذاشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید