کشته و زخمی شدن 100 هزار غیرنظامی طی 10 سال اخیر در افغانستان

به گزارش مجله کارنیکان، سازمان ملل متحد در گزارش جدید خود خاطرنشان کرد که طی 10 سال اخیر در افغانستان نزدیک به صد هزار غیرنظامی کشته و زخمی شدند.

کشته و زخمی شدن 100 هزار غیرنظامی طی 10 سال اخیر در افغانستان

به گزارش گروه بین الملل مجله کارنیکان، سازمان ملل متحد اعلام نمود طی 10 سال گذشته در افغانستان نزدیک به صد هزار غیرنظامی کشته و زخمی شدند.

به نوشته آسوشیتدپرس، این گزارش همزمان با شروع طرح کاهش خشونت در افغانستان برای انتها جنگ 19 ساله در این کشور و هموار کردن راه برای امضا توافق میان آمریکا و طالبان منتشر شده است.

تادامچی یاماموتو رئیس یوناما در افغانستان در این باره گفت: تقریبا تمام شهروندان افغانستان از جنگ جاری در این کشور متاثر شدند.

به گفته وی، طرفین جنگ از فرصت پیش آمده باید برای انتها نبرد استفاده نموده و تمام کوشش خود را انجام دهند.

براساس گزارش یوناما، تلفات غیرنظامیان در سال گذشته به دلیل کاهش فعالیت داعش در افغانستان به واسطه انجام عملیات ارتش آمریکا و افغان علیه این گروه تروریستی اندکی کاهش یافته است.

یوناما تاکید نمود: طی سال گذشته میلادی بر اثر افزایش حملات هوایی نیرو های خارجی و طالبان در افغانستان 3 هزار و 493 غیرنظامی کشته و 6 هزار و 989 نفر دیگر بر اثر تشدید جنگ در این کشور زخمی شدند.

به همین دلیل، یوناما اعلام نموده، تلفات ناشی از حمله طالبان 21 درصد و همچنین تلفات ناشی از افزایش حملات نیرو های افغان و متحدیدن آمریکایی آن 18 درصد در مقایسه با سال گذشته افزایش یافته است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 18 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: karnikan.ir شناسه مطلب: 726

به "کشته و زخمی شدن 100 هزار غیرنظامی طی 10 سال اخیر در افغانستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کشته و زخمی شدن 100 هزار غیرنظامی طی 10 سال اخیر در افغانستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید