کره شمالی وعده آمادگی برای رویارویی طولانی با آمریکا داد

به گزارش مجله کارنیکان، رهبر کره شمالی ضمن صدور دستور بازنگری در اقدامات اعتمادسازی با آمریکا، سیاست های خصمانه واشنگتن علیه پیونگ یانگ را به شدت محکوم کرد.

کره شمالی وعده آمادگی برای رویارویی طولانی با آمریکا داد

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، کیم جونگ اون رهبر کره شمالی بامداد پنجشنبه سیاست های خصمانه آمریکا علیه کشورش را محکوم کرد.

رسانه دولتی کره شمالی (KCNA) گزارش داد که کیم این اظهارات را در جریان جلسه دفتر سیاسی دولتش در پیونگ یانگ بیان نمود.

بر این اساس، رهبر کره شمالی با تشکیل جلسه دفتر سیاسی، دستور بازنگری در اقدامات اعتمادسازی با آمریکا در بحبوحه سیاست های خصمانه این کشور را صادر کرد.

به نوشته خبرگزاری یونهاپ به نقل از این گزارش، کیم ضمن محکوم کردن سیاست های خصمانه واشنگتن علیه پیونگ یانگ، در جلسه دفتر سیاسی قول داد کره شمالی برای رویارویی طولانی مدت با آمریکا آماده شود.

رهبر کره شمالی همچنین به مقامات دستور داد تا از سرگیری فعالیت های موقتاً تعلیق شده را بررسی کنند. پیونگ یانگ از اواخر سال 2017 یک تعلیق خودخواسته برای آزمایش های اتمی و موشک های بالستیک قاره پیما اعمال کرده است.

کره شمالی طی دو هفته اخیر چهار بار شلیک موشکی انجام داد و در آنها انواع موشک های از جمله بالستیک، هدایت شونده، مافوق صوت و موشک های با قابلیت شلیک از داخل قطار را آزمایش کرد.

رهبر کره شمالی نیز بعد از نظارت کردن بر آزمایش موشکی اخیر این کشور، خواستار افزایش توان نظامی کره شمالی شده بود.

پیش از این، وزارت خارجه کره شمالی با بیان اینکه آزمایش های موشکی این کشور تمرینی برای دفاع از خود است، گفت تحریم های تازه آمریکا نشان دهنده نیات خصمانه واشنگتن برای انزوا و اختناق پیونگ یانگ است. (جزئیات بیشتر)

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 21 اسفند 1400 بروزرسانی: 21 اسفند 1400 گردآورنده: karnikan.ir شناسه مطلب: 2076

به "کره شمالی وعده آمادگی برای رویارویی طولانی با آمریکا داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کره شمالی وعده آمادگی برای رویارویی طولانی با آمریکا داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید