کره شمالی شورای امنیت را به اتخاذ استاندارد دوگانه متهم کرد

به گزارش مجله کارنیکان، به گزارش خبرنگاران به نقل از الجزیره، در پی انتقاد کمیته تحریم های شورای امنیت سازمان ملل از آزمایش موشکی اخیر کره شمالی و معرفی آن به عنوان اقدامی ناقض قطعنامه های سازمان ملل متحد، دولت کره شمالی روز دوشنبه شورای امنیت سازمان ملل را به اتخاذ استاندارد دوگانه متهم کرد.

کره شمالی شورای امنیت را به اتخاذ استاندارد دوگانه متهم کرد

از پروفایل ما وبلاگ بخار دیدن نمایید.

ماجرا از آنجا آغاز می شود که پرتاب آزمایشی یک مدل جدید از موشک بالستیک کوتاه برد از سوی پیونگ یانگ خشم مقامات واشنگتن را برانگیخت و آنان را بر آن داشت تا خواستار برگزاری فوری نشست کمیته تحریم های شورای امنیت سازمان ملل شوند. سپس ایالات متحده در نشست این کمیته در روز جمعه خواستار وضع تحریم های بیشتر علیه کره شمالی و تشدید تدابیر موجود شد.

در مقابل، جو چول سو مدیرکل سازمانهای بین المللی در وزارت خارجه کره شمالی گفت که این نشست با هدف نفیِ حق کره شمالی در دفاع مآغاز برگزار گشت و هشدار داد که پیونگ یانگ اقدامی متقابل تدبیر خواهد کرد.

جو در بیانیه ای که از سوی خبرگزاری مرکزی کره منتشر شد، بیان نمود: این [نشست] در تلاش برای نفی حاکمیت کشور و نشاندهنده استاندارد دوگانه شورای امنیت در قبال موضوعات مختلف بر مبنای قطعنامه های سازمان ملل است- محصول مستقیم سیاست خصمانه ایالات متحده.

گفتنی است، پیونگ یانگ روز جمعه بیان نمود که یک مدل جدید از موشک تاکتیکی کوتاه برد خود را که قادر به حمل کلاهکی به وزن حداکثر 2.5 تن است، آزمایش کرده است. اعلام این خبر یک روز پس از آن صورت گرفت که ایالات متحده، ژاپن و کره جنوبی بیان نمودند که کره شمالی در سواحل شمال شرقی به آزمایش های تسلیحاتی دست زده است.

ژاپن نیز بیان نمود که تسلیحات آزمایش شده موشک های بالستیک بودند که در دریا سقوط کردند. در مقابل، پیونگ یانگ در تأیید این آزمایش از بکار بردن واژه های موشک یا بالستیک خودداری کرد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 24 فروردین 1400 بروزرسانی: 24 فروردین 1400 گردآورنده: karnikan.ir شناسه مطلب: 1642

به "کره شمالی شورای امنیت را به اتخاذ استاندارد دوگانه متهم کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کره شمالی شورای امنیت را به اتخاذ استاندارد دوگانه متهم کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید