چین: با سیاست های ضد تجاری آمریکا مقابله می کنیم

به گزارش مجله کارنیکان، وزارت بازرگانی چین هشدار داد که پکن اجازه نخواهد داد تا آمریکا با سیاست ها و راهبردهای ضد تجاری خود به اقتصاد این کشور لطمه بزند.

چین: با سیاست های ضد تجاری آمریکا مقابله می کنیم

با تور چین سفری خاطره انگیز را تجربه کنید.

به گزارش روز آدینه ایرنا به نقل از تارنمای بیزینس اینسایدر، گایو فونگ سخنگوی وزارت بازرگانی چین در گفت وگویی در پکن تاکید نمود: آمریکا حق ندارد خلاف مقررات سازمان تجارت دنیای رفتار کند.

دولت آمریکا اعلام نموده است میخواهد آنالیز هایی را انجام دهد که بر اساس آن معین گردد چین برای شرکت های خارجی تبعیض قائل نمی گردد و سیاست های این کشور مانع تجارت عادلانه آنها نیست.

سخنگوی وزارت بازرگانی چین با یادآوری اینکه در صورت لزوم، پکن دست به اقدام های تلافی جویانه علیه آمریکا خواهد زد، گفت: این کشور با سیاست مذکور که به بند 301 شهرت دارد به نظم تجاری در دنیا لطمه می زند و تجارت بین المللی را مختل می نماید.

دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا در ماه اوت(اردیبهشت) سال گذشته دستوری صادر کرد مبنی بر اینکه به وضعیت شرکت های خارجی بخصوص آمریکایی در چین رسیدگی گردد تا موانعی برای کار آنها وجود نداشته باشد و پکن علیه آنها تبعیض قائل نگردد، این دستور در ماه جاری میلادی اجرا خواهد شد.

سخنگوی وزارت بازرگانی چین تاکید نمود که اگر آمریکا بخواهد سیاست های یکجانبه و راهبردهای حمایت گرایی تجاری خود را دنبال کند ما هم از هر وسیله و ابزاری که لازم باشد برای حراست از منافع خود استفاده خواهیم کرد.

این مقام چینی از آمریکا انتقاد کرد که به بهانه امنیت ملی خود، اجازه جابجایی سرمایه به چینی ها نمی دهد و نمی گذارد آنها معاملات و خریدهای تجاری شرکتی را انجام دهند.

ظاهر شرکت علی بابا در چین خواهان آن شده است یکی از شرکت های خدماتی اقتصادی آمریکا به نام مانی گرام را خریداری کند که دولت واشنگتن مانع این کار شده است.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 10 آذر 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: karnikan.ir شناسه مطلب: 397

به "چین: با سیاست های ضد تجاری آمریکا مقابله می کنیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چین: با سیاست های ضد تجاری آمریکا مقابله می کنیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید