پیش بینی بورس فردا 13 دی 99 ، دلیل تقاضا برای سهم های کوچک چیست؟

به گزارش مجله کارنیکان، به گزارش خبرنگاران، در جریان معاملات دو هفته گذشته نمادهای شاخص ساز فرایند نزولی داشتند و همین امر باعث افت شاخص کل شد اما از طرفی شاخص هم وزن عملکرد بهتری نسبت به شاخص هم وزن داشت. اما چرا بورس به این وضع دچار شد؟

پیش بینی بورس فردا 13 دی 99 ، دلیل تقاضا برای سهم های کوچک چیست؟

حمید اسدی، حقوق دان بازار سرمایه با اشاره در رابطه با دلایل فرایند نزولی سهم های بنیادین گفت: اولا در جریان معاملات نیمه اول سال جاری سهم های بنیادین رشد زیادی داشتند و این موضوع باعث توقف مقطعی رشد این سهم ها شد و طبیعتا بعد از این اتفاق گرایش سهامداران به سهم های کوچک بیشتر شد. دومین دلیل مربوط به راحت تر بودن بازارگردانی در نمادهای کوچک تر است به نوعی که نقدشوندگی در این نمادها را بالا برده است و همچنین سهامداران به سود بیشتر نمادهای کوچک پی برده اند و از طرفی سرمایه گذاری در نمادهای عظیم بلندمدت است و همین امر نیز در سهامداران بازدارندگی ایجاد می نماید.

این کارشناس در رابطه با اعتماد از دست رفته سهامداران گفت: بعد از عملکرد ضعیف صندوق های دولتی اعتماد مردم به سهم های دولتی از بین رفته است و این موضوع نیز باعث گرایش سهامداران به سهم های کوچک شده است. این در حالی است که دولت قرار است صندوق دارا سوم را در بازار سهام عرضه کند که با این شرایط فکر نمی کنم استقبالی از این صندوق گردد.

این کارشناس در رابطه با بورس فردا گفت: به نظر می رسد بورس فردا فرایندی متعادل دارد اما عرضه از تقاضا بیشتر است، همچنین احتمال نزولی بودن جزئی شاخص کل وجود دارد.

آخرین اخبار بورس را در صفحه بورس خبرنگاران بخوایند.

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 19 بهمن 1399 بروزرسانی: 19 بهمن 1399 گردآورنده: karnikan.ir شناسه مطلب: 1370

به "پیش بینی بورس فردا 13 دی 99 ، دلیل تقاضا برای سهم های کوچک چیست؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیش بینی بورس فردا 13 دی 99 ، دلیل تقاضا برای سهم های کوچک چیست؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید