پرتامینای اندونزی در 2 میدان نفتی ایران سرمایه گذاری می نماید

به گزارش مجله کارنیکان، شرکت پرتامینای اندونزی توافق کرد مطالعات اولیه برای سرمایه گذاری در 2 میدان نفتی ایران را شروع کند.

پرتامینای اندونزی در 2 میدان نفتی ایران سرمایه گذاری می نماید

برای دیدن زیباترین جزیره اندونزی با تور بالی همراه شوید.

به گزارش مجله کارنیکان به نقل از رویترز، شرکت دولتی پرتامینای اندونزی یادداشت تفاهمی را برای انجام مطالعات اولیه بر روی 2 میدان نفتی ایرانی امضا نموده که یک گام دیگر در راستای سرمایه گذاری این شرکت در بخش بالادستی صنعت نفت ایران است.

بر اساس این توافق، پرتامینا 6 ماه فرصت دارد تا میادین آب تیمور و منصوری ایران که در خشکی واقع شده اند و بر اساس برآوردها مجموعا بیش از 5 میلیارد بشکه ذخایر نفتی در خود جای داده اند را مورد مطالعه قرار دهد.

دوی سوتجیپتو، مدیرعامل شرکت پرتامینا در بیانیه ای بیان کرد: ایران یکی از اولویت های پرتامیناست. ما در باره سرمایه گذاری در بخش بالادستی نفت و گاز ایران جدی هستیم. این می تواند به ایران برای افزایش فراوری نفت یاری کند.

ایران بعد از لغو تحریم های غرب در ماه ژانویه توانسته فراوری نفت خود را حدود 3.6 میلیون بشکه در روز افزایش دهد. ششمین فراوری کننده بزرگ نفت دنیا احتمالا در ماه های آینده خواهد توانست میزان فراوری نفت خود را به سطح پیش از تحریم ها برساند.

با این حال، تهران به دنبال افزایش سرمایه گذاری در زیرساخت های نفت گاز و توسعه میادینی است که در طی چند سال گذشته بلااستفاده شده اند.

پرتامینا همچنین اعلام نموده که اولین محموله ال پی جی خود را در ماه سپتامبر از ایران وارد خواهد نمود.

شرکت پرتامینای اندونزی در ماه می بر سر خرید 600 هزار تن ال پی جی با شرکت ملی نفت ایران به توافق رسید.

43

منبع: تسنیم
انتشار: 25 مهر 1398 بروزرسانی: 18 مهر 1399 گردآورنده: karnikan.ir شناسه مطلب: 276

به "پرتامینای اندونزی در 2 میدان نفتی ایران سرمایه گذاری می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پرتامینای اندونزی در 2 میدان نفتی ایران سرمایه گذاری می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید