وزیر خارجه مصر: رسانه های ترکیه و قطر در حال تحریک مردم علیه قاهره هستند

به گزارش مجله کارنیکان، سامح شکری مدعی شد که رسانه های ترکیه و قطر در پشت صحنه دعوت از مردم برای تظاهرات ضد دولتی در مصر قرار دارند.

وزیر خارجه مصر: رسانه های ترکیه و قطر در حال تحریک مردم علیه قاهره هستند

با تور قطر از مروارید خلیج فارس دیدن کنید.

به گزارش گروه بین الملل مجله کارنیکان، سامح شکری وزیر خارجه مصر امروز (یکشنبه) در واکنش به اعتراضات روزهای اخیر، گفت که رسانه ها باید واقعیت مصر را نشان دهند، نه آن چیزی که رسانه های ترکیه و قطر منتشر می نمایند.

به نوشته پایگاه خبری صدی البلد، او در گفت و گو با شبکه ام بی سی مصر گفت که دعوت های تحریک آمیز برای تظاهرات به هیچ جایی نمی رسد و کسی در مصر به این درخواست ها پاسخی نمی دهد. سامح شکری همچنین مدعی شد، کسانی که از موفقیت های مصر در طول پنج سال گذشته کینه به دل دارند، مردم را برای تظاهرات تحریک می نمایند.

او با تکذیب ضمنی وجود هرگونه تظاهرات در مصر، از رسانه ها خواست تا واقعیت مصر را مخابره نمایند و به رسانه هایی که به گفته او در حال تحریک هستند، توجهی ننمایند.

در همین حال هیأت اطلاع رسانی وابسته به دفتر ریاست جمهوری مصر نیز در بیانیه ای از رسانه های خارجی خواست تا در خبرهای خود به شبکه های اجتماعی استناد ننمایند.

این هیأت همچنین گفت که به دقت محتوای رسانه های جهانی که مجله کارنیکانش در مصر حضور دارند را دنبال می نماید و از آنها می خواهد تا به قوانین حرفه ای احترام بگذارند.

تظاهرات علیه السیسی شب گذشته نیز برای دومین شب متوالی در قاهره و بعضی شهرهای این کشور برگزار گردید. اعتراضات پس از آن شروع شد که فردی به نام محمد علی تاجر و هنرمند مصری که می گوید سال ها با ارتش مصر همکاری نموده و اکنون در اسپانیا به سر می برد؛ ویدئوهایی از ساخت کاخ های بزرگ ریاست جمهوری و همینطور فساد درون ارتش و خانواده السیسی منتشر کرد و سه شنبه گذشته برای اولین بار مردم را به تظاهرات در روز آدینه فراخواند. (جزئیات بیشتر)

به گفته گروه بین المللی دیدبان حقوق بشر نیروهای امنیتی مصر طی بیست وچهار ساعت گذشته حداقل 74 نفر از معترضان به ریاست جمهوری عبدالفتاح السیسی را بازداشت نموده اند.

محمد علی شب گذشته در ویدئوی خواهان برگزاری تظاهرات میلیونی در آدینه پیش رو شد.

م

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 25 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: karnikan.ir شناسه مطلب: 277

به "وزیر خارجه مصر: رسانه های ترکیه و قطر در حال تحریک مردم علیه قاهره هستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزیر خارجه مصر: رسانه های ترکیه و قطر در حال تحریک مردم علیه قاهره هستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید