واکنش نماینده آمریکا در سازمان ملل به مواضع متحدان اروپایی واشنگتن درباره ایران

به گزارش مجله کارنیکان، نماینده آمریکا در سازمان ملل با انتقاد از عدم همراهی کشورهای اروپایی با مواضع واشنگتن در قبال تحریم تسلیحاتی ایران، مواضع متحدان اروپایی آمریکا را بسیار ناامیدکننده خواند.

واکنش نماینده آمریکا در سازمان ملل به مواضع متحدان اروپایی واشنگتن درباره ایران

با ما سفر کنید و با تور ارزان اروپا از قاره سبز دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

به گزارش خبرنگاران به نقل از فارس، در حالی که مواضع یکجانبه و غیرقانونی آمریکا در قبال ایران ادامه دارد، کلی کرافت نماینده واشنگتن در سازمان ملل از مواضع کشورهای اروپایی گلایه کرد.

به نوشته خبرگزاری اسپوتنیک، نماینده آمریکا در سازمان ملل در مصاحبه با یک رسانه آلمانی مواضع متحدان اروپایی واشنگتن در قبال کوشش آمریکا برای تمدید تحریم تسلیحاتی ایران را ناامیدکننده خواند.

کلی کرافت در مصاحبه با روزنامه زوددویچه تسایتونگ، به شدت از عدم همراهی و حمایت متحدان اروپایی آمریکا با مواضع این کشور برای تمدید تحریم تسلیحاتی ایران گله کرد و گفت: این خیلی ناامیدکننده است.

وی اضافه کرد: این موضوع (تمدید تحریم تسلیحاتی ایران) آنقدر مهم است که ما نمی توانیم تا 18 اکتبر (27 مهر) و زمان انقضای تحریم تسلیحاتی صبر کنیم. ما نمی توانیم صبر کنیم تا دنیا متوجه گردد که در 18 اکتبر چین و روسیه توانایی ارسال تسلیحات به ایران داشته باشند و ایران این تسلیحات را برای شبه نظامیان و دیگر گروه های تروریستی در سراسر دنیا انجام خریداری کند.

تکرار ادعاهای بی سند مقام های آمریکایی علیه ایران به بهانه رو به اتمام بودن تحریم تسلیحاتی ایران ذیل قطعنامه 2231 شورای امنیت سازمان ملل در شرایطی مطرح شده که واشنگتن پیش تر طعم شکست در همراه کردن اعضای این شورا برای تمدید تحریم تسلیحاتی ایران را چشیده است.

شکست آمریکا در شورای امنیت سازمان ملل درباره قطعنامه 2231 با کوشش تازه و ضد ایرانی این کشور برای متوسل شدن به ساز و کار موسوم به مکانیسم ماشه را به دنبال داشت.

دولت آمریکا به رغم خروج این کشور از برجام، حالا با استناد به بخشی از قطعنامه 2231 شورای امنیت سازمان ملل، ایران را به نقض این توافق متحد نموده و خواهان احیای تحریم های سازمان ملل علیه ایران شده است.

تحرکات آمریکا در زمینه کوشش برای توسل به مکانیسم ماشه، واکنش ها و مخالفت های بین المللی بسیاری را به دنبال داشته و حتی یک کارشناس حقوقی آمریکایی که سابقه فعالیت به عنوان دستیار حقوقی دبیرکل سازمان ملل را دارد، حق واشنگتن برای کلید زدن این مکانیسم را رد نموده است

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 22 مهر 1399 بروزرسانی: 22 مهر 1399 گردآورنده: karnikan.ir شناسه مطلب: 1098

به "واکنش نماینده آمریکا در سازمان ملل به مواضع متحدان اروپایی واشنگتن درباره ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش نماینده آمریکا در سازمان ملل به مواضع متحدان اروپایی واشنگتن درباره ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید