واکنش دولت به اخبار افزایش بودجه نهاد ریاست جمهوری

به گزارش مجله کارنیکان، تهران (پانا) - معاون اداری و اقتصادی نهاد ریاست جمهوری بیان کرد که رقم بودجه این نهاد در لایحه بودجه سال 1400 و میزان افزایش آن در مقایسه با بودجه مصوب سالجاری و میزان افزایش بودجه سایر دستگاه های مشابه، کاملا صرفه جویانه، حداقلی و متعارف ارزیابی می گردد.

واکنش دولت به اخبار افزایش بودجه نهاد ریاست جمهوری

به گزارش ایرنا، علی اکبر اسماعیل آبادی در واکنش به خبر بعضی سایت ها درباره آنچه افزایش 839 درصدی بودجه نهاد در لایحه بودجه سال 1400 نسبت به بودجه سال 1392 عنوان شده، با تاکید بر اینکه بودجه نهاد ریاست جمهوری شفاف سازی شده است، گفت: در این لایحه، ردیف های بودجه ای نهاد در یک ردیف اصلی ادغام و ردیف های متفرقه حذف شده و این بودجه با توجه به کسری بودجه حدود 150 میلیارد تومانی امسال نهاد کاملا صرفه جویانه و حداقلی است.

معاون اداری و اقتصادی نهاد ریاست جمهوری شرح داد که بودجه سالجاری نهاد نسبت به سال گذشته به میزان 8 درصد افزایش یافت که حتی در مقایسه با رشد قانونی میزان حقوق و مزایای قانونی کارکنان ناکافی است.

اسماعیل آبادی در پاسخ به پرسشی درباره ردیف های متفرقه و دلایل حذف و ادغام همه ردیف های تابعه در اختیار نهاد در یک ردیف اصلی اظهار کرد: بنابر رویه مورد عمل در زمان قبل از استقرار دولت های یازدهم و دوازدهم، نهاد ریاست جمهوری علاوه بر ردیف اصلی از سایر ردیف های متفرقه در اختیار سازمان برنامه و بودجه نیز بهره مند می گردد.

وی گفت: به عنوان مثال در سال 1392 که در خبر بعضی از سایت ها نیز به آن اشاره شده، بودجه ردیف اصلی نهاد 50 میلیارد تومان بوده، اما نهاد علاوه بر این رقم، جمعا از 200 میلیارد تومان دیگر نیز تحت عنوان ردیف های متفرقه بهره مند شده است به عبارت دیگر حدود 4 برابر بودجه اصلی تحت عناوین سایر ردیف های متفرقه برای نهاد بودجه اختصاص می یافته است.

معاون اداری و اقتصادی نهاد ریاست جمهوری اظهار کرد: به تدریح طی سنوات گذشته در راستای سیاست های دولت تدبیر و امید و به منظور استقرار نظام بودجه ریزی مبتنی بر عملکرد و افزایش شفافیت بودجه و صورت های اقتصادی، نسبت به حذف ردیف های متفرقه و ادغام همه ردیف های تابعه در اختیار نهاد در یک ردیف اصلی اقدام شده است.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 5 بهمن 1399 بروزرسانی: 5 بهمن 1399 گردآورنده: karnikan.ir شناسه مطلب: 1302

به "واکنش دولت به اخبار افزایش بودجه نهاد ریاست جمهوری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش دولت به اخبار افزایش بودجه نهاد ریاست جمهوری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید