واردات نفت چین از ایران در ماه فوریه افزایش یافت

به گزارش مجله کارنیکان، خبرنگاران: آمارهای گمرک چین نشان داد که میزان خرید نفت این کشور از ایران در ماه فوریه نسبت به مدت مشابه سال قبل 6 درصد افزایش یافته و به 552 هزار و 613 بشکه در روز رسیده است.

واردات نفت چین از ایران در ماه فوریه افزایش یافت

با تور چین سفری خاطره انگیز را تجربه کنید.

به گزارش مجله کارنیکان به نقل از رویترز، آمارهای گمرک چین در روز آدینه نشان داد که میزان خرید نفت این کشور از ایران در ماه فوریه نسبت به مدت مشابه سال قبل 6 درصد افزایش یافته و به 552 هزار و 613 بشکه در روز رسیده است. بدین ترتیب، میزان واردات نفت چین از ایران در نزدیکی میزان واردات نفت در زمان پیش از وضع تحریم ها در بیش از دو سال قبل باقی ماند.

صادرات نفت ایران در طی چهار ماه گذشته و پس از انعقاد توافق هسته ای ژنو افزایش داشته است.

بر اساس توافق موقت ژنو، صادرات نفت ایران در دوره شش ماهه اجرای این توافق، نباید به طور متوسط از یک میلیون بشکه در روز تجاوز کند. اما بر اساس آمارها، حجم محموله های نفت ارسالی ایران به آسیا حداقل در ماه های سپری شده از نوامبر تاکنون، از این سطح فراتر رفته است.

این افزایش موجب شده است که یک مقام آمریکایی به دولت هند یادآوری کند که میزان خرید نفت از ایران باید در سطح سرانجام سال 2013 باقی بماند. اگر واشنگتن احساس کند که فشارهای مالی علیه ایران سریعتر از حد انتظار کاهش یافته است، چین نیز ممکن است در معرض اقدامات تنبیهی آمریکا قرار گیرد.

واردات نفت چین از ایران در سه ماهه ابتدایی سال 2014، به 558 هزار و 877 بشکه در روز رسید که 36.2 درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش داشت.

همچنین، میزان خرید نفت چین از ایران در ماه فوریه، نسبت به 564 هزار و 536 بشکه در روز ماه ژانویه، 2.1 درصد کاهش داشت.

کاهش خرید نفت چین در این ماه نسبت به ماه گذشته تا حدی ناشی از تحریف آمارها بوده است، زیرا شرکت های چینی ترجیح دادند محموله های نفتی را به دلیل فرا رسیدن تعطیلات سال نوی چینی که در 31 ژانویه شروع می شد، یک هفته زودتر ثبت نمایند.

میزان محموله های نفتی دریافتی چین در ماه فوریه، بیشتر از جدولی بارگیری ای بود که قبلا به رویت خبرنگار رویترز رسیده بود و نشان می داد که چین در ماه ژانویه حدود 492 هزار و 677 هزار بشکه در روز نفت و میعانات از ایران وارد نموده است.

87

منبع: تسنیم
انتشار: 2 آبان 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: karnikan.ir شناسه مطلب: 300

به "واردات نفت چین از ایران در ماه فوریه افزایش یافت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واردات نفت چین از ایران در ماه فوریه افزایش یافت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید