مشارکت شهروندان چشم انداز پیش روی شهرداری است

به گزارش مجله کارنیکان، ارتقای مشارکت شهروندان،توجه به پیوست های اجتماعی، انسجام بین بخشی و نگاه ویژه به رنگین کمان اقوام، انتظارات مدیریت شهری21 از حوزه اجتماعی و فرهنگی است.

مشارکت شهروندان چشم انداز پیش روی شهرداری است

به گزارش شهر به نقل از اداره روابط عمومی شهرداری منطقه21، رضا رجب زاده شهردار منطقه21 پایتخت با بیان این مطلب از زحمات سه ساله حسین معینی معاون سابق اجتماعی و فرهنگی منطقه تقدیر و بیگی را به عنوان معاون جدید این حوزه معرفی کرد.

او با مهم برشمردن حوزه اجتماعی و فرهنگی، ماموریت های این معاونت را در جهت هماهنگی با توسعه زیر ساختی شهر اساسی و مورد توجه مدیریت شهری دانست.

رجب زاده اما به توقعات خود از این حوزه پرداخت و گفت: با صرف هزینه های هنگفت نمی توانیم به هدف مان یعنی جلب رضایت مردم دست یابیم. در حالی که اگر مردم در کنارمان باشند، همه ماموریت ها را به بهترین نحو انجام خواهیم داد.

رجب زاده در ادامه گفت: باید زیرساخت، بستر و برنامه را برای در کنار هم قرار دادن همه گروه ها فراهم و نقش یک پدر معنوی را ایفا کنیم. نگاه سیاسی ما به موضوعات مختلف نباید باعث فرصت سوزی گردد.

او علت پیروز نبودن در بعضی موضوعات را نداشتن پیوست های اجتماعی دانست و گفت: خواست، اراده و ویژگی های هر محله، طرح ها پیروزیت و کارآمدی لازم را نخواهند داشت.

شهردار قطب21 پایتخت کوشش در جهت ارتقای سلامت جامعه،شناخت آسیب ها، فرصت ها، بومی سازی دستورالعمل ها را رسالت دیگر معاونت اجتماعی فرهنگی مطرح نمود و لازمه آن راشناخت آسیب ها،فرصت ها و ویژگی های منطقه و هر محله دانست.

او بر انسجام و تقویت بین بخشی در محتوا تاکید نمود و گفت: نگاه ما باید در تقویت همدیگر باشد. هر کدام از اجزای مدیریت شهری منطقه نباید جزیره ای کار نمایند.

او تعامل با شورایاران و متنفذین محله ها در چارچوب قوانین و اختیارات را از دیگر انتظارات مدیریت شهری منطقه21 از حوزه اجتماعی فرهنگی مطرح نمود.

رجب زاده در ادامه تنوع قومی و بزرگان اقوام، خانواده های شهدا و ایثارگران را سرمایه های نمادین جامعه برای حفظ وحدت دانست و اضافه کرد: شناخت، ارتباط و تکریم آنها فرصتی است تا بتوانیم در مواقع احتیاج از تجربیاتشان استفاده کنیم.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 23 آذر 1399 بروزرسانی: 23 آذر 1399 گردآورنده: karnikan.ir شناسه مطلب: 1223

به "مشارکت شهروندان چشم انداز پیش روی شهرداری است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مشارکت شهروندان چشم انداز پیش روی شهرداری است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید