متقاضیان وام کرونا 10 روز مهلت دارند

به گزارش مجله کارنیکان، بر اساس آخرین آمارها تا به امروز بیش از 290 هزار بنگاه آسیب دیده از کرونا پیروز به دریافت تسهیلات حمایتی کرونا شده اند و با توجه به عدم تمدید مهلت زمان ثبت نام، متقاضیان دریافت وام کرونا تنها 10 روز دیگر برای ثبت نام در سامانه کارا فرصت دارند.

متقاضیان وام کرونا 10 روز مهلت دارند

به گزارش خبرنگاران از ایسنا، در حالی که تا پایان مهرماه و موعد اتمام مهلت ثبت نام دریافت تسهیلات حمایتی کرونا 10 روز بیشتر باقی نمانده کارگروه مقابله با پیامدهای اقتصادی کرونا در بیست و هشتمین جلسه خود گفت که زمان ثبت نام دیگر تمدید نخواهد شد.

گزارش ها حاکی از آن است که طی هفته های اخیر به طور متوسط روزانه بیش از 2500 نفر از شاغلان کسب و کارهای آسیب دیده از کرونا برای دریافت تسهیلات کرونا در سامانه کارا ثبت نام کرده اند؛ بر همین اساس کارگروه مقابله با پیامدهای اقتصادی کرونا از بانکهای عامل خواسته تا با جدیت بیشتری نسبت به پرداخت تسهیلات حمایتی کرونا به متقاضیان تا پایان مهرماه اقدام کنند.

بنابر اعلام معاونت توسعه اشتغال وزارت کار، تا به امروز 292 هزار بنگاه آسیب دیده از کرونا پیروز به دریافت وام کرونا شده و از مجموع 704 هزار پرونده بررسی شده در جریان پرداخت تسهیلات کرونایی، 544 هزار پرونده جهت پرداخت به بانکها معرفی شده و ارزش تسهیلات پرداختی به 292 هزار بنگاه آسیب دیده بیش از 5800 میلیارد تومان بوده است.

پرداخت تسهیلات حمایتی به کسب و کارهای آسیب دیده از کرونا از جمله سیاست های وزارت کار در راستای حفظ اشتغال بنگاه ها و صیانت از نیروهای کار بوده و بر این اساس 14 رسته شغلی منتخب که بیشترین آسیب از شیوع ویروس کرونا را متحمل شده و دارای لیست بیمه در قالب کارفرمایی یا خویش فرمایی بودند، به منظور استفاده از تسهیلات مذکور با مراجعه به سامانه کارا مراحل ثبت نام خود را دنبال کردند.

تا به امروز بیش از 704 هزار واحد برای دریافت تسهیلات کرونا ثبت نام کرده و در یک ماه گذشته پرداخت تسهیلات حمایتی دولت به کسب و کارهای آسیب دیده از کرونا، بیش از 50 درصد رشد داشته است.

پیش از این کارگروه مقابله با پیامدهای اقتصادی ناشی از شیوع کرونا مهلت ثبت نام وام کرونا را تا پایان شهریور ماه تمدید کرده بود اما بر اساس تصمیم جدید این کارگروه، مقرر شد تا یک ماه دیگر برای ثبت نام به متقاضیان دریافت تسهیلات حمایتی کرونا مهلت داده شود؛ بر این اساس با توجه به آنکه کارگروه مقابله با پیامدهای اقتصادی کرونا اعلام کرده که زمان مذکور دیگر تمدید نخواهد شد، متقاضیان دریافت وام کرونا 10 روز فرصت دارند تا درخواست خود را در سامانه کارا به نشانی kara.mcls.gov.ir به ثبت برسانند.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 25 آبان 1399 بروزرسانی: 25 آبان 1399 گردآورنده: karnikan.ir شناسه مطلب: 1167

به "متقاضیان وام کرونا 10 روز مهلت دارند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "متقاضیان وام کرونا 10 روز مهلت دارند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید