قیمت نفت تا سه سال دیگر پایین خواهد ماند

به گزارش مجله کارنیکان، صندوق بین المللی پول (IMF) در آخرین نسخه گزارش دورنمای مالی دنیا ضمن پیش بینی رشد منفی سه درصدی اقتصاد دنیا در سال 2020، قیمت هر بشکه نفت را 35 دلار پیش بینی کرد.

قیمت نفت تا سه سال دیگر پایین خواهد ماند

به گزارش مجله کارنیکان، این وام دهنده جهانی در گزارش ژانویه خود قیمت هر بشکه نفت در سال 2020 را 58 دلار و سه سنت و قیمت سال 2021 را 55 دلار و 31 سنت پیش بینی نموده بود.

قیمت نفت در حال حاضر با وجود توافق اوپک پلاس با کاهش فراوری 9.7 میلیون بشکه در روز در ماه های مه و ژوئن، پایین تر از قیمت مورد پیش بینی صندوق بین المللی پول معامله می گردد.

جیان ماریا میلسی فرتی، نایب رییس دپارتمان تحقیقاتی صندوق بین المللی پول به مجله کارنیکان گفت: توافق کاهش فراوری اوپک پلاس به تثبیت بازار یاری خواهد نمود با این حال قیمتهای آینده بعید است به سطح پیش از شیوع ویروس کرونا برگردند.

طبق گزارش صندوق بین المللی پول، بازارهای آینده نشان می دهند که قیمت هر بشکه نفت تا سال 2023 پایین 45 دلار خواهد ماند که حدود 25 درصد کمتر از میانگین قیمت سال 2019 خواهد بود و ضعیف ماندن تقاضا را منعکس می نماید. انتظار می رود این تحولات روی صادرکنندگان نفت که درآمدها و صادرات غیرمتنوعی دارند به خصوص آن دسته از فراوریکنندگانی که هزینه بالایی دارند، تاثیر بگذارد و شوک ناشی از تورم داخلی، شرایط مالی جهانی محدودتر و تقاضای خارجی ضعیفتر را تشدید کند.

در ادامه گزارش صندوق آمده است: رشد مالی صادرکنندگان نفت در سال 2020 به دلیل ریزش قیمت نفت به میزان 4.4 درصد منفی می گردد. اقتصاد صادرکنندگان نفت در خاورمیانه و آسیای مرکزی 3.9 درصد کوچک می گردد و فراوری ناخالص داخلی عربستان سعودی 2.3 درصد، امارات متحده عربی 3.5 درصد و عراق 4.7 درصد منقبض خواهد شد.

بر اساس گزارش پلاتس، موسسه فاینانس بین المللی (IIF) مستقر در واشنگتن هم در گزارش جدیدی، در پی توافق کاهش فراوری اوپک پلاس میانگین قیمت هر بشکه نفت برنت تا آوریل سال 2022 را 40 دلار پیش بینی کرد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 19 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: karnikan.ir شناسه مطلب: 876

به "قیمت نفت تا سه سال دیگر پایین خواهد ماند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قیمت نفت تا سه سال دیگر پایین خواهد ماند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید