ظرفیت جابجایی مسافر در خط 4 مترو تهران افزایش می یابد

به گزارش مجله کارنیکان، مدیرعامل شرکت مترو تهران گفت: تمهیداتی برای افزایش ظرفیت جابجایی مسافر در خط 4 مترو در نظر گرفته شده است.

ظرفیت جابجایی مسافر در خط 4 مترو تهران افزایش می یابد

بهترین تجربه سفر را به سفر به کانادا تجربه کنید و با مجری مستقیم تورهای کانادا بهترین برنامه سفر را برای خود انتخاب کنید.

به گزارش گروه اجتماعی مجله کارنیکان، علی امام مدیرعامل شرکت مترو تهران درباره برنامه های شرکت مترو جهت افزایش تعداد مسافر در خط 4 مترو اظهارداشت: خط 4 دارای یک بدنه اصلی است که از ایستگاه شهید کلاهدوز در انتهای خیابان پیروزی شروع می گردد و تا ایستگاه ارم سبز و در تقاطع با خط 5 ادامه دارد.

وی اضافه نمود: این بدنه با طول حدود 19 کیلومتر و 11 سال خدمات رسانی به مردم تهران، ظرفیت بیشتری نسبت به شرایط فعلی در مورد جابجایی و جذب مسافر دارد.

امام با اشاره به اینکه خط 4 جهت ارتباطی شرق به غرب مترو پایتخت است، مطرح نمود: این خط در حال حاضر با تمامی خطوط مترو تقاطع دارد، اما ظرفیت این خط با شرایط موجود اکنون روزانه حدود 450 هزار نفر مسافر است که در صورت بسترسازی برای کاهش سرفاصله حرکتی در این خط از 4 به 2 و نیم دقیقه و نیز افزایش تعداد ناوگان می توانیم روزانه یک میلیون مسافر را به وسیله این خط جابجا کنیم.

امام در ادامه با اشاره به این که در صورت افزایش دسترسی و ساخت ورودی دوم برای بعضی از ایستگاه ها امکان افزایش جابجایی مسافر توسط خط 4 فراهم می گردد، اظهار کرد: به طور مثال ایستگاه بیمه پیش از افتتاح ورودی دوم روزانه 7 هزار نفر مسافر داشت که با راه اندازی ورودی دوم برای این ایستگاه در آن سوی اتوبان، ظرفیت جابجایی این ایستگاه به 17 هزار نفر افزایش یافت.

مدیرعامل شرکت مترو تهران با بیان این که در مجموع مبلغی بیش از 450 میلیارد تومان هزینه افزایش دسترسی ها و جذب مسافر در خط 4 است، مطرح نمود: بر این اساس در حال حاضر یک پیمانکار برای تکمیل امور به جامانده در خط 4 مترو تهران انتخاب شده و اولویت ما در این خط ایستگاه شاد است. در این ایستگاه مقرر است برای جابجایی راحت تر مسافران از خط 2 به 4 و بالعکس تدابیری اندیشیده گردد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 18 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: karnikan.ir شناسه مطلب: 964

به "ظرفیت جابجایی مسافر در خط 4 مترو تهران افزایش می یابد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ظرفیت جابجایی مسافر در خط 4 مترو تهران افزایش می یابد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید