شکایت رهبران بومی برزیل از بولسونارو به لاهه به اتهام جنایت علیه بشریت

به گزارش مجله کارنیکان، دو رهبر بومی برجسته برزیل از دیوان کیفری بین المللی خواسته اند تا از ژائیر بولسونارو، رئیس جمهوری این کشور به خاطر جنایت علیه بشریت تحقیق صورت گیرد. آن ها بولسونارو را به آسیب های بی سابقه زیست محیطی، قتل و شکنجه متهم کردند.

شکایت رهبران بومی برزیل از بولسونارو به لاهه به اتهام جنایت علیه بشریت

با تور ارزان برزیل از کشور زیبای فوتبالیست ها دیدن کنید و شهرهای زیبای ریو و برازیلیا را ببینید.

به نقل از یورونیوز، رائونی متوکتیری، رهبر قبیله کایاپو و المیر نارایاموگا سورویی، رهبر قبیله پتر سورویی شکایت خود را به هیات مستقر در لاهه ارائه دادند.

روزنامه لوموند فرانسه در گزارشی نوشت طبق این شکایت به دیوان کیفری بین المللی گفته شده است که از زمان روی کار آمدن بولسونارو در ژانویه 2019، تخریب جنگل آمازون سرعت گرفته است.

طبق این گزارش، جنگل زدایی در مدت یک سال، 34.5 درصد افزایش یافته است، ترور رهبران بومی در بالاترین سطح در 11 سال اخیر قرار گرفته است و سازمان های محیط زیستی کنار کشیده اند یا با تهدید روبرو شده اند.

این دو رهبر اعلام کردند که کشتار، انتقال اجباری مردم بومی و آزار و اذیت آن ها، جنایت علیه بشریت است.

فعالان در کوشش هستند در کنار نسل کشی، جنایت علیه بشریت و جنایت جنگی موضوع تخریب محیط زیست [زیست بوم کُشی] را به موارد پیگرد قانونی در دیوان کیفری بین المللی اضافه نمایند.

در ژوئیه سال گذشته نیز، بعضی کارمندان بخش سلامت در برزیل از دیوان کیفری بین المللی خواسته بودند که از بولسونارو به خاطر جنایت علیه بشریت به دلیل نحوه مدیریت در بیماری همه گیر کووید-19 تحقیق کند.، ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 7 بهمن 1399 بروزرسانی: 7 بهمن 1399 گردآورنده: karnikan.ir شناسه مطلب: 1306

به "شکایت رهبران بومی برزیل از بولسونارو به لاهه به اتهام جنایت علیه بشریت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شکایت رهبران بومی برزیل از بولسونارو به لاهه به اتهام جنایت علیه بشریت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید