شهروندان کدام کشورهای اروپایی در اجرای قانون خانه نشینی همکاری کردند؟

به گزارش مجله کارنیکان، مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری گفت: از ابتدای سال تا به امروز بیش از 10 میلیون تومان تسهیلات قرض الحسنه در قالب طرح های مختلف برای بازنشستگان کشوری در نظر گرفته شده است.

شهروندان کدام کشورهای اروپایی در اجرای قانون خانه نشینی همکاری کردند؟

جهت دریافت خدمات پتینه کاری سقف با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات رنگ آمیزی با تکنیک های مدرن پتینه کاری را به ما بسپارید.

به گزارش گروه رسانه های خبرنگاران، خانه نشینی کروناویروس بخش ویژه ای از خصوصیات بشر را پدیدار نموده و تجربه های بی سابقه برای بشر رقم زده است. کروناویروس تهدیدی برای همه افراد دنیا در هر مکانی است اما افراد چگونه به این بیماری همه گیر واکنش نشان دادند؟ آیا شهفرایندان همان طور که بیشتر دولت ها از آنان خواسته بودند در خانه ماندند؟ و اگر به خانه نشینی پایبند نبودند به کجا رفتند؟

به گزارش ساینس، محققان با استفاده از اطلاعات گوگل که از تلفن های همراه جمع آوری شده به این سوالات پاسخ دادند. تا به امروز این جزئیات با دقت بالا در دسترس نبود، اما با توجه به اطلاعات کنونی می توان جواب چندین سوال علمی در این زمینه را یافت.

چگونه اطلاعات گوگل رفتار افراد را آشکار کرد؟

گوگل در ابتدا مکان قرارگیری افراد را به 6 دسته بندی، خانه، محل کار، پارک ها، ایستگاه های حمل ونقل عمومی، فروشگاه های مواد غذایی و داروخانه ها و مکان های خرده فروشی و سرگرمی تقسیم بندی کرد. سپس اطلاعات جمع آوری شده و مدت زمان صرف شده در هر یک از 6 مکان را در چند ماه گذشته (دوره پنج هفته ای بین سوم ژانویه تا ششم فوریه 2020) منتشر کرد. درواقع این تقسیم بندی و زمان بندی بعد و قبل از اجرای قوانین خانه نشینی است.

محققان با استفاده از اطلاعات گوگل، نمودارهایی ایجاد و عملکرد شهفرایندان در انگلیس، فرانسه، اسپانیا، ایتالیا، آلمان، دانمارک، سوئد و یونان را از اواسط ماه فوریه تا اوایل ماه مه با یکدیگر مقایسه کردند. برای ایجاد یک تصویر معین، میانگین تحرک هفت روزه محاسبه شد و سپس عملکرد شهفرایندان کشورها با توجه به رفتار آنها با رنگ های مختلف نمایش داده شد. در این نمودار یک کشور در زمان های معین در بخش های مختلف رنگ های متفاوتی دارد.

چه مواردی موجب اختلاف بین کشورها شده است؟

در بخشی از ماه آوریل، تمام کشورهای موردآنالیز به غیراز سوئد با اجرای قوانین خانه نشینی و عدم تردد در موارد غیرضروری به طور رسمی تعطیل بودند و رفتار آنان به میزان قابل توجهی نسبت به قبل متفاوت بود.

خانه نشینی

ایتالیا فرانسه اسپانیا انگلستان یونان دانمارک آلمان سوئد

در اسپانیا، ایتالیا و فرانسه خانه نشینی در اوایل ابتلا به این بیماری همه گیر 30تا 35 درصد افزایش یافت. حتی بیشتر افرادی که مجاز به خروج از خانه بودند، حداقل 10تا12 ساعت خانه نشینی را رعایت می کردند، بنابراین بیشتر افراد حداقل 3 تا 5 ساعت اضافه و یا بیشتر در خانه بودند. البته این میزان با توجه به میزان سخت گیری دولت ها در اجرای قانون خانه نشینی متفاوت بود.

قوانین خانه نشینی در برخی کشورها بسیار سختگیرانه بود، به عنوان مثال مردم فرانسه حتما باید مجوز خروج ارائه می کردند. در آلمان و دانمارک افراد راحت تر بودند و میزان افزایش زمان ماندن در خانه 15 درصد افزایش یافته بود و در سوئد نیز این میزان 8 تا 10 درصد افزایش را نشان می دهد.

انگلستان نیز خانه نشینی را دیرتر شروع کرد، اما با شدت بیشتری اجرا شد و مدت زمان خانه ماندن در انگلستان 20 تا 25 درصد افزایش یافت. البته بازتاب اطلاعات در این زمینه جالب است چون پیش از اجرای خانه نشینی برخی شهفرایندان انگلیسی خود این قانون را پیش از دولت اجرا کردند.

در این میان یونان قبل از دیگر کشورهای اروپایی قانون خانه نشینی را شروع و با شدت بیشتری اجرا کرد و نتیجه آن پایین بودن چشمگیر میزان مرگ ومیر و درنتیجه آرامش شهفرایندان است.

شهفرایندان کشورهای اروپایی در دوران خانه نشینی چگونه وقت خود را سپری می نمایند؟

حضور در پارک ها

دانمارک سوئد آلمان انگلستان یونان فرانسه اسپانیا ایتالیا

در بیشتر روزهای ماه آوریل شاهد افزایش حضور شهفرایندان سوئدی، دانمارکی و آلمانی در پارک ها (ازجمله پارک های ملی و محلی، باغ های عمومی و سواحل) هستیم. در همین زمان، ایتالیا و اسپانیا شاهد کاهش 80 درصدی حضور شهفرایندان در چنین مکان هایی بودند. یونان و انگلیس دوباره در مکان وسط قرار داشتند که در ابتدا فرایند کاهشی اما در اوایل ماه مه به معیار قبلی بازگشتند. به تازگی در یونان افزایش 50 درصدی را شاهد هستیم و نشان می دهد که ممکن است این افزایش به دلیل خستگی افراد از خانه نشینی یا آب وهوای خوب و تصور عدم وجود خطر باشد.

اطلاعات بازدید از پارک آلمان، شواهد دیگری است که نشان می دهد اقدامات خانه نشینی ، رفتار را به طور کامل معین نمی نمایند و مردم انگیزه های خاص خود رادارند. خط نمودار آن تا حدودی شبیه کشور دانمارک و سوئد است که سیاست های رسمی کمتری در زمینه خانه نشینی دارند.

محل کار

سوئد آلمان دانمارک یونان انگلستان فرانسه اسپانیا ایتالیا

زمان سپری شده در محل کار نیز در برخی از کشورها تقریبا مانند گذشته بود، درحالی که در برخی دیگر با کاهش 70 تا 80 درصدی همراه بود. اسپانیا و ایتالیا همه کارهای غیرضروری خارج از خانه را ممنوع کردند، بنابراین کاهش آمار آنها و قرار دریافت در پایین نمودار جای تعجب نیست. ناگفته نماند، اسپانیا از 14 آوریل میزان محدودیت های خود را کاهش داده است.

علت جمع آوری اطلاعات چیست؟

خستگی رفتاری، موجب تغییر رفتار افراد شده است و باوجود این که همچنان خانه نشینی توصیه و اجرا می گردد اما بسیاری از افراد در سراسر اروپا خانه های خود را ترک می نمایند. واضح است که پیروی از قانون خانه نشینی با گذشت زمان کاهش یافته است.

اکنون دولت ها باید آنالیز نمایند که آیا خانه نشینی بر شیوع بیماری تاثیر بسزایی داشته و راهکار کاهش گسترش این بیماری است؟ آیا عدم رعایت خانه نشینی و مکان هایی که افراد به آنجا می فرایند در این فرایند مهم است؟ پاسخ دادن به این سوالات ممکن است به دولت ها اجازه دهد تا یک ترکیب بهینه از سیاست خانه نشینی طراحی نمایند که مثلا به مردم اجازه دهند به پارک ها بفرایند اما در مغازه ها و ایستگاه های راه آهن تجمع ننمایند.

ازآنجاکه تهدید ویروس از بین نمی رود و موج دوم در سراسر دنیا پیش بینی می گردد، یافتن پاسخ این پرسش ها بسیار مهم خواهد بود.

منبع : ایسنا

بازگشت به صفحه رسانه ها

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 13 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: karnikan.ir شناسه مطلب: 927

به "شهروندان کدام کشورهای اروپایی در اجرای قانون خانه نشینی همکاری کردند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شهروندان کدام کشورهای اروپایی در اجرای قانون خانه نشینی همکاری کردند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید