شمار قربانیان کرونا در برزیل از مرز 100 هزار نفر گذشت

به گزارش مجله کارنیکان، شمار قربانیان ویروس کرونا در برزیل به بیش از 100 هزار نفر رسید و هیچ نشانه ای از کاهش شیوع ویروس کرونا در آن کشور دیده نمی گردد.

شمار قربانیان کرونا در برزیل از مرز 100 هزار نفر گذشت

با تور برزیل ارزان از کشور زیبای فوتبالیست ها دیدن کنید و شهرهای زیبای ریو و برازیلیا را ببینید.

به گزارش گروه بین الملل مجله کارنیکان، ویروس کرونا طی سه ماه در برزیل 50 هزار قربانی داشت اما این آمار در عرض 50 روز دو برابر شد.

شمار مبتلایان هم از مرز سه میلیون نفر در برزیل عبور نموده است و این کشور پس از آمریکا در رتبه دوم جهانی بیشترین مبتلا و قربانی کرونا واقع شده است.

یکی از مهمترین دلایل شیوع گسترده کرونا در برزیل ناشی از رویکرد ژائیر بولسونارو رئیس جمهور این کشور است. وی این بیماری مسری را سرماخوردگی کوچک توصیف نموده و با تدابیر بهداشتی از جمله قرنطینه و فاصله گذاری اجتماعی مخالفت می نماید.

کارشناسان می گویند مخالفت بولسونارو با توصیه های بهداشتی برای مقابله با کرونا و ترویج داروهای تأیید نشده همانند کلروکین و هیدروکلروکین نقش مهمی در شیوع این بیماری مسری در برزیل داشته است.

دنیس گرت اپیدومولوژیست آمریکایی - برزیلی به نیویورک تایمز گفت: تصمیمات نه بر اساس شواهد و اطلاعات تجربی بلکه بر اساس گزارش های غیرمعتبر گرفته می گردد. بولسونارو پول زیادی را برای روش هایی هزینه نموده که تأیید نشده اند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 19 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: karnikan.ir شناسه مطلب: 966

به "شمار قربانیان کرونا در برزیل از مرز 100 هزار نفر گذشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شمار قربانیان کرونا در برزیل از مرز 100 هزار نفر گذشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید