سفرای پاکستان و عمان استوارنامه های خود را تقدیم بشار اسد کردند

به گزارش مجله کارنیکان به نقل از خبرگزاری رسمی سوریه (سانا)، سعید محمد خان و ترکی بن محمود البوسعیدی استوارنامه های خود را به عنوان سفرای پاکستان و عمان تقدیم بشار اسد رئیس جمهور سوریه کردند.

سفرای پاکستان و عمان استوارنامه های خود را تقدیم بشار اسد کردند

با تور عمان از سفری عالی برای کسب آرامش لذت ببرید و با شهرهای زیبای صلاله و مسقط آشنا شوید.

بشار اسد این دو سفیر را به صورت جداگانه در کاخ ریاست جمهوری به حضور پذیرفت و برای آنها، آرزوی موفقیت کرد. در مراسم تقدیم استوارنامه ولید المعلم وزیر امور خارجه و منصور عزام وزیر امور ریاست جمهوری حضور داشتند.

البوسعیدی که به عنوان سفیر فوق العاده و تام الاختیار عُمان در سوریه مشخص شد، 13 مهر گذشته با وزیر خارجه سوریه ملاقات کرد. در این ملاقات دو طرف درباره روابط دوجانبه و راههای تقویت آن در زمینه های مختلف بحث و گفتگو کردند.

بدین ترتیب عمان اولین کشور از کشورهای حوزه خلیج فارس است که از سال 2011 تا به امروز رسما در سوریه سفیر مشخص می نماید. امارات و بحرین در سال 2018 از گشایش سفارت خود در سوریه خبر دادند اما سفیری در این کشور مشخص نکردند و کاردار، امور سفارتخانه های مذکور را اداره می نماید.

از زمان شروع جنگ سوریه در سال 2011، بعضی کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس فعالیت سفارتخانه های خود در این کشور را به حالت تعلیق درآورده بودند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 10 آبان 1399 بروزرسانی: 10 آبان 1399 گردآورنده: karnikan.ir شناسه مطلب: 1133

به "سفرای پاکستان و عمان استوارنامه های خود را تقدیم بشار اسد کردند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سفرای پاکستان و عمان استوارنامه های خود را تقدیم بشار اسد کردند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید