ستاد اجرایی فرمان امام: واکسن کرونای ما نه چینی است نه کوبایی

به گزارش مجله کارنیکان، حجت نیکی ملکی سخنگوی ستاد اجرای فرمان امام درباره میزان ظرفیت تولید واکسن کرونا توسط شرکت دارویی زیرمجموعه ستاد اجرایی فرمان امام گفت: کمتر از 40 روز دیگر خط تولید 1.5 میلیون دوز ماهیانه به بهره برداری می رسد و کمتر از 6 ماهه دیگر خط تولید 12 میلیون دوز در ماه راه به بهره برداری می رسانیم.

ستاد اجرایی فرمان امام: واکسن کرونای ما نه چینی است نه کوبایی

با ما همراه باشید و با تور چین ارزان از شگفت انگیزترین کشور جهان دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

به گزارش ایلنا، وی در پاسخ به این سوال که آیا ستاد اجرایی فرمان امام در تولید این واکسن با شرکت ها و کشور های خارجی از جمله چین یا کوبا همکاری داشته است، گفت: واکسن کرونای تولید شده در شرکت دارویی وابسته به ستاد اجرایی فرمان امام صد در صد ایرانی است.

سخنگوی ستاد اجرایی فرمان امام با بیان اینکه گفته می شود شرکت دیگری در داخل کشور با همکاری کوبا اقدام به تولید واکسن کرده است، تاکید کرد: تمام مراحل و اقدامات اجرا شده در شرکت شفا فارمد وابسته به ستاد اجرایی فرمان امام برای تولید واکسن کرونا کاملا ایرانی است و این واکسن توسط دانشمندان کشورمان تولید شده است.

نیکی ملکی با اشاره به استقبال مردم از تولید واکسن داخلی گفت: نهاد هایی در حوزه استقبال مردم از واکسن ایرانی کرونا نظرسنجی انجام دادند که بر اساس آن اعتماد مردم به واکسن داخلی بیشتر از واکسن خارجی است.

منبع: فرارو
انتشار: 20 بهمن 1399 بروزرسانی: 20 بهمن 1399 گردآورنده: karnikan.ir شناسه مطلب: 1475

به "ستاد اجرایی فرمان امام: واکسن کرونای ما نه چینی است نه کوبایی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ستاد اجرایی فرمان امام: واکسن کرونای ما نه چینی است نه کوبایی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید