سازمان ملل خواهان ازسرگیری مذاکرات انتقال قدرت در سودان شد

به گزارش مجله کارنیکان، دبیرکل سازمان ملل متحد از شورای نظامی سودان و معارضان این کشور خواست تا هر چه سریع تر مذاکرات مربوط به تحویل قدرت به دولت مدنی را ازسر گیرند.

سازمان ملل خواهان ازسرگیری مذاکرات انتقال قدرت در سودان شد

به گزارش گروه بین الملل مجله کارنیکان، آنتونیو گوترش دبیر کل سازمان ملل متحد روز آدینه (دیروز) از شورای نظامی و رهبران معارض این کشور خواست تا بار دیگر مذاکرات مربوط به تحویل قدرت به دولت مدنی را شروع نمایند.

طبق گزارش شبکه العربیه، گوترش تأکید کرد که همه طرف ها بایستی به مذاکرات درباره تحویل قدرت به دولت انتقالی به رهبری غیرنظامیان در سریع ترین زمان ممکن، انتها دهند.

هم زمان، ده ها نفر دیگر از معترضان سودانی با پیوستن به جمع تحصن نمایندگان در مقابل مقر فرماندهی ارتش در خارطوم، خواستار تحویل قدرت به دولت مدنی شدند.

هفته گذشته نیز در جریان تیراندازی در محل تحصن معترضان یک زن باردار کشته و چهار نفر مجروح شدند.

عمر البشیر رئیس جمهور سابق سودان 22 فروردین در پی گسترش اعتراضات مردمی به نابسامانی اوضاع مالی، با دخالت ارتش برکنار شد و پس از آن شورای نظامی سودان قدرت را به دست گرفت که تا به امروز در برابر خواسته معترضان برای انتقال قدرت به دولت مدنی مخالفت نموده است.

تحصن معترضان در مقابل مقر فرماندهی ارتش در خارطوم نیز همچنان ادامه دارد و معترضان خواستار انتقال سریع قدرت به دولت مدنی هستند.

استمرار اعتراضات در حالی است که مذاکره شورای نظامی انتقالی با ائتلاف قوی الحریة و التغییر (گروه های خواستار آزادی و تغییر) درباره تشکیل شورای حاکمیتی و تعداد اعضای نظامی و غیرنظامی این شورا به بن بست رسیده است.

ص

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 6 مرداد 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: karnikan.ir شناسه مطلب: 126

به "سازمان ملل خواهان ازسرگیری مذاکرات انتقال قدرت در سودان شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سازمان ملل خواهان ازسرگیری مذاکرات انتقال قدرت در سودان شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید