رزمایش مشترک نیروهای نظامی روسیه و بلاروس در ماه جاری

به گزارش مجله کارنیکان، وزارت دفاع روسیه از برگزاری دو مرحله مانور نظامی مشترک نیروهای هوابرد این کشور و نیروهای عملیات ویژه ارتش بلاروس در خاک دو کشور، طی ماه مارس (اسفند-فروردین ماه) اطلاع داد.

رزمایش مشترک نیروهای نظامی روسیه و بلاروس در ماه جاری

همراه دور زمین باشید و با تور روسیه از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از خبرگزاری نووستی، دفتر مطبوعاتی وزارت دفاع فدراسیون روسیه امروز (یکشنبه) خاطرنشان کرد که نیروهای ویژه هوابرد روسی و نیروهای عملیات ویژه ارتش بلاروس در همین ماه مارس (اسفند و فروردین ماه) رزمایش مشترکی در خاک هر دو کشور برگزار خواهند کرد.

طبق اطلاعات وزارت دفاع روسیه، نخستین مانورهای تاکتیکی مشترک نیروهای نظامی روسیه و بلاروس در یک عملیات حفاظت از صلح از تاریخ 9 الی 20 ماه مارس (19 الی 30 اسفند ماه) در یک منطقه نظامی در استان اولیانوفسکی انجام می گردد و در جریان این تمرینات مشترک، بیش از 400 نیروی نظامی روسی و حدود 100 واحد تجهیزات و فناوری های نظامی و از طرف بلاروس نیز 80 نیروی عملیات ویژه این کشور مشارکت خواهند داشت.

علاوه بر این، در این مانور نظامی، دو فروند بالگرد میگ-24 و شش فروند بالگرد نظامی ترابری متعلق به ناحیه نظامی مرکزی روسیه مورد استفاده قرار خواهند گرفت.

بر اساس این اطلاعات، دومین مانور تاکتیکی مشترک نیروهای نظامی دو کشور نیز از تاریخ 15 الی 27 ماه مارس (25 اسفند الی 4 فروردین ماه) در منطقه مینسک در خاک بلاروس برگزار خواهد شد. از طرف روسیه در این مانورها 90 نیروی نظامی از واحد هوابرد ناوگان دریای سیاه و بیش از 400 نیروی عملایت ویژه ارتش بلاروس و 100 واحد تجهیزات نظامی مشارکت خواهند داشت.

ضمن اینکه، روز آدینه اعلام شد که سرگئی شایگو وزیر دفاع روسیه و ویکتور خرنین همتای بلاروسی وی در مورد ایجاد سه مرکز آموزشی برای آماده سازی مشترک نیروهای نظامی دو کشور به توافق رسیدند. این مراکز آموزش نظامی مشترک در استان نیژنی گوراد روسیه، منطقه کالینینگراد روسیه و در منطقه گرادنینسکی بلاروس مستقر خواهند بود.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 17 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 17 اردیبهشت 1400 گردآورنده: karnikan.ir شناسه مطلب: 1682

به "رزمایش مشترک نیروهای نظامی روسیه و بلاروس در ماه جاری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رزمایش مشترک نیروهای نظامی روسیه و بلاروس در ماه جاری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید