دلجویی از تنها نماینده استان سمنان در لیگ دسته اول فوتسال کشور

به گزارش مجله کارنیکان، به گزارش خبرنگاران، هنوز 24 ساعت از انتشار خبر اعتراض کانون مربیان استان سمنان نسبت به بی مهری در خصوص مسائل نماینده استان در لیگ یک فوتسال کشور در خبرنگاران استان سمنان نگذشته بود که استانداری به این موضوع ورود کرد. تیم فوتسال سبحان فلز گرمسار در مسابقات فوتسال لیگ دسته یک کشور حضور دارد و توانسته با شایستگی و با حضور یک سر مربی جوان این امتیاز را کسب کند اما امروز با عدم حمایتی که از این تیم می شود متأسفانه انگیزه هایی برای تیم داران و مالکان و همچنین مربیان آن باقی نمانده است.

دلجویی از تنها نماینده استان سمنان در لیگ دسته اول فوتسال کشور

این بی انگیزگی با استعفای سر مربی جوان این تیم بروز پیدا کرد و بلافاصله این اقدام که موجب تضعیف کننده استان سمنان در لیگ یک کشور نیز می گردد، واکنش های زیادی را در فضای مجازی و محافل ورزشی استان سمنان برانگیخت و حتی نگرانی ها از واگذاری امتیاز این تیم نیز، حاکی بود.

حمایت نیاز است

رئیس کانون مربیان استان سمنان در مصاحبه با خبرنگاران، در واکنش به استعفای مربی تیم سبحان فلز گرمسار، گفت: فوتبال و فوتسال استان دچار بی توجهی ورزش و جوانان است و از سوی دیگر باید گفت جدایی مرتضی جلدکار از سرمربیگری تیم سبحان فلز در حالی رخ داد که این مربی می بایست به کار خود ادامه می داد و این کار ضربه بزرگی به تیم می زند.

مرتضی دهرویه با بیان اینکه متأسفانه استان سمنان نسبت به سایر استان های دیگر در رشته های فوتبال و فوتسال در جایگاه مناسبی قرار ندارد، تاکید کرد: مربی مثل جلدکار با سال ها سختی و زحمات پیروز شده نام استان سمنان و شهرستان گرمسار را در سطح کشور مطرح و با تیم سبحان فلز قهرمان لیگ دو کشور گردد.

وی با بیان اینکه باید شرایط برای همکاری این مربی فراهم می شد نه اینکه بگذاریم به این راحتی وی استعفا بدهد، ابراز کرد: اگر چه به این مربی با آیندهه استان حق می دهیم که نگران تیمش در لیگ یک کشور باشد زیرا مسائل در این تیم زیاد است اما در لیگ یک فقط پول و امکانات است که حرف نخست را می زند لذا باید با تشکیل یک کمیته یا ستادی در هیئت فوتبال استان سمنان با حضور کننده شهرستان گرمسار در مجلس شورای اسلامی، فرماندار و رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان گرمسار اقدامات و تمهیدات جدی در این مورد اندیشیده گردد.

انگیزه مضاعف جوانان

این واکنش ها و همچنین پوشش خبرنگاران استان سمنان درباره رویدادها باعث تا استانداری سمنان دست به کار شده و در مقام دلجویی از مربی و مدیرعامل باشگاه فوتسال سبحان فلز بر بیاید و در نتیجه نشستی با حضور معاون سیاسی و امنیتی استاندار سمنان و عوامل این تیم در استانداری سمنان، برگزار شد.

در این دیدار جِلدکار، سرمربی و درخشان مهر مدیرعامل تیم فوتسال سبحان فلز گرمسار به بیان مسائل، موانع و کمبودهای این تیم در راستا پیشرفت و حضور پرقدرت در لیگ دسته یک فوتسال کشور و حتی انگیزه این تیم برای جنگیدن و صعود به لیگ برتر پرداختند.

حبیب الله خجسته پور، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار سمنان نیز در این نشست گفت: حضور تیم فوتسال سبحان فلز گرمسار در مسابقات فوتسال لیگ دسته یک کشور باعث انگیزه مضاعف در بین جوانان استان و شهرستان گرمسار و همچنین توسعه ورزش قهرمانی و نشاط اجتماعی خواهد شد.

وی از همراهی مسئولان با کننده استان سمنان در لیگ خبر داد و ابراز کرد: تلاش می کنیم تا از تمامی امکانات و ظرفیت های موجود در استان و شهرستان برای تقویت تیم فوتسال سبحان فلز گرمسار در راستا پیشرفت و صعود به مسابقات لیگ برتر فوتسال کشور استفاده کنیم و این تیم را در راستا پیش رو مورد حمایت قرار دهیم.

دلجویی و پیگیری مسائل

اهدای لوح تقدیر به مربی جوان استان سمنان و مدیرعامل باشگاه دیگر اقدامی بود که استانداری سمنان انجام داد تا ماجرای کدورت ها و نگرانی های مربی جوان تیم سبحان فلز به نحوی کنار برود اما تا زمانی که حمایت از کننده استان سمنان در لیگ یک کشور به صورت عملی واقع نگردد، چندان نمی توان به پیروزیت های بلند مدت این تیم امید بست.

رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان گرمسار، نیز با بیان اینکه تیم سبحان فلز دارای ظرفیت ها و جوانان بسیار خوبی است و کمی حمایت لازم دارد که بتواند فرایند پیروزیت های خود را تداوم ببخشد، گفت: این تیم قهرمان لیگ دو فوتسال کشور شده و توانسته به لیگ یک صعود کند اتفاقی که در سطح استان سمنان تا به امروز رخ نداده است.

میثم محسنی با بیان اینکه پیمان شاهرود سابقه حضور در لیگ یک را دارد اما صعود این تیم با قهرمانی در لیگ دو همراه نبود، خاطرنشان کرد: تیم گرمساری با قهرمانی و شایستگی به لیگ یک راه یافته و توانسته نتایج خوبی را نیز بگیرد که واقعاً در صورت حمایت می تواند امید را به تمام جوانان شهرستان گرمسار و حتی استان سمنان تزریق کند.

وی اضافه کرد: بنده در نشست فرماندار گرمسار، مدیرعامل تیم و مربی شایسته تیم گرمساری با معاون استاندار سمنان حضور نداشتم اما طی تماس هایی که با آنان داشتم متوجه شدم که خوشبختانه پیگیری های خوبی برای حل مشکل این تیم اجرا شده و امروز نیز در مجموعه فرمانداری نشست دیگری برگزار می گردد تا بتوانیم مسائل تیم را حل کنیم.

مربی تیم باز خواهد گشت

مدیرعامل تیم سبحان فلز نیز در مصاحبه با خبرنگاران، گفت: متأسفانه از آنجا که این تیم دچار مسائل عدیده مالی است و کننده شهرستان گرمسار و آرادان در مجلس نیز هیچ حمایتی از ما نکرد تصمیم بر آن شد که حتی امتیاز تیم فروخته گردد و سرمربی ما نیز با توجه به شرایط، استعفا داد اما خوشبختانه فرماندار گرمسار شخصاً به این موضوع ورود کرده و از ما خواستند تا امتیاز تیم را واگذار نکنیم و لذا ما نیز با سرمربی تیم صحبت کردیم و او متقاعد شد تا به تیم باز گردد.

درخشانی با بیان اینکه نشست امروز استانداری سمنان نتایج خوبی را داشت، گفت: قول های مساعد خوبی به تیم داده شد و امروز نیز یک نشست دیگر در فرمانداری گرمسار برگزار خواهد شد تا با حامیان مالی صحبت هایی گردد تا بتوانیم مسائل را حل کنیم.

وی با بیان اینکه مهمترین مشکل این تیم مسئله مالی است، خاطرنشان کرد: سبحان فلز هفت سال است که کار می کند و مشکل ساختاری ندارد ما از رده پایه کار را شروع کردیم و سال گذشته در لیگ دو و امسال نیز در لیگ یک فوتسال کشور حضور داریم لذا مشکل ساختار و سخت افزاری در این تیم وجود ندارد و مشکل مالی گریبان این تیم را گرفته است.

دل سردی از کننده گرمسار

مدیرعامل تیم سبحان فلز با بیان اینکه ما بر روی قول مساعد کننده گرمسار حساب ویژه ای کرده بودیم، گفت: اردشیر مطهری قبلاً به ما قول داده بود که مشکل ما را حل نماید اما متأسفانه نزدیک به دو ماه است که تماس تلفنی مکرر با وی داشتیم اما نیم ساعت حتی وقت شنیدن درد دل های ما را نیز به ما نداده است. ما پولی از کننده نمی خواستیم ما فقط می خواستیم دلگرمی برای ما باشد. مطهری می توانست حتی به چند شرکت تماس بگیرد که می توانستند برای ورزش هزینه کنند.

درخشانی با اشاره به شرکت های غیربومی مستقر در گرمسار، گفت: شرکت هایی که آلایندگی و خدماتش برای گرمسار است اما پولش در استان دیگری خرج می گردد چرا نباید به ورزش این شهرستان کمک کند دلیل این امر ضعف کننده شهرستان در مجلس است زیرا او پای کار نبوده است.

وی اضافه کرد: اگر در این دو ماه روی کننده گرمسار حساب نمی کردیم و خودمان اقدام می کردیم قطعاً می توانستیم حداقل دو شرکت بزرگ را با خودمان همراه می کردیم و موضوع تبلیغات و حمایت مالی از تیم را حل و فصل می کردیم. این موضوعات سبب شد تا ما از کننده گرمسار قطع امید کردیم و خوشبختانه فرمانداری کنار تیم آمدند و امیدواریم اتفاقات خوبی برای تیم رخ دهد.

تیم جوان و با انگیزه در گیر و دار مسائل

مدیرعامل سبحان فلز با بیان اینکه این تیم بسیار جوان است و حیف است که این استعدادها ناامید شوند، گفت: مجموعه ما قهرمان لیگ دو کشور شده و این اتفاقی است که در استان سمنان بی سابقه محسوب می گردد. سابقاً تیم پیمان شاهرود به لیگ یک صعود کرده اما نه با عنوان قهرمانی اما تیم گرمساری قهرمان لیگ دو شد و این نشان از توانمندی تیم سبحان فلز دارد.

درخشانی با بیان اینکه در مسابقات پیش فصل ما توانستیم با تیم های لیگ یک نیز رقابت خوبی داشته باشیم، خاطرنشان کرد: تیم جوان و باانگیزه سبحان فلز نیازمند حمایت مالی است.

حمایت مالی یعنی سرمایه گذاری

کارشناس و مربی فوتسال استان سمنان نیز در مصاحبه با خبرنگاران، ضمن بیان اینکه حمایت مالی تیم های ورزشی درواقع یعنی سرمایه گذاری، گفت: تجربه تلخ سرمربی تیم گرمساری که با تلاش، زحمت و هزینه فراوان به لیگ یک راه پیدا کرده و می بایست امروز شاد باشد که کننده استان سمنان را قرار است در سطح بالاتری هدایت کند اما امروز دچار چالش است، متأسفانه در استان تکرار شده است و ما در تیم پیمان شاهرود برای نخستین بار در تاریخ فوتبال و فوتسال استان سمنان یک تیم توانست به لیگ یک راه پیدا کند اما پیروز نشد.

احمد خرم با اشاره به تجربه مشابه تیم پیمان شاهرود، گفت: این تیم به لیگ یک فوتسال راه یافت و حمایتی از آن نشد و ما نیز تصمیم به انصراف گرفتیم اما مسئولان جلساتی گذاشتند و کننده وقت شهرستان شاهرود در مجلس، مدیرکل وقت ورزش و جوانان، اعضای شورای شهر و فرمانداری و … قول هایی نیز داده شد اما از فردای آن روز همه قول ها فراموش شدند و با ان همه زحمتی که تیم وارد مسابقات شده بود، مجدداً به لیگ دو سقوط کرد.

وی با بیان اینکه علت اصلی این امر آن است که در استان سمنان اصلاً ورزش را کسی باور ندارد و اثرات مثبتی که حضور یک تیم در لیگ های برتر کشوری می تواند داشته باشد، برای مسئولان قابل درک نیست، اضافه کرد: بسکمک امکانات محروم تر از ما با امکانات کمتر تیم های سطح بالایی دارند و بازیکن هایی در سطح ملی تحویل داده اند لذا یک همت جمعی نیاز است تا بتوانیم از تیم گرمساری حمایت کنیم تا کننده شایسته ای برای ما در مسابقات باشد زیرا پیروزیت سبحان فلز پیروزیت ورزش استان سمنان است.

باور وجود ندارد

این مربی فوتسال با بیان اینکه داشتن تیم در لیگ حداقل فایده ای که دارد این است که جوانان را به نشاط بیاورد و به راحتی می توان از سرمایه های استان سمنان و امکاناتی که دستگاه های دولتی طبق قانون می توانند کمک دهند مانند امکانات دانشگاه ها و.. می توان به راحتی یک تیم را حمایت کرد و در سطح لیگ یک افتخار آفرینی و آثار نشاط اجتماعی آن را مشاهده کرد و حتی در سطح بالاتر می توان شاهد اشتغال زایی بود و شهرستان ها و استان سمنان در سطح کشور معرفی می گردد اما این باور وجود ندارد و کسی دنبال آن نیست.

خرم با بیان اینکه اگر در سطح خیریه هم بخواهیم نگاه کنیم استان سمنان توانایی نگهداری یک تیم در لیگ یک فوتسال را دارد، ابراز کرد: پیمان شاهرود وقتی در لیگ یک بود حتی کرایه خودرو نداشت که مثلاً در شیراز به میدان برود در حالی که دیگر تیم ها با هواپیما به شهرها می رفتند، استراحت کافی می کردند و ما با خودروی شخصی 20 ساعت در راه رانندگی می کردیم و همین که از شاهرود راه می افتادیم در واقع بازنده میدان بودیم.

وی با بیان اینکه استان سمنان سرانه ورزشی بالاتری نسبت به دیگر استان های کشور دارد اما در زمینه ورزش حرفی برای گفتن ندارد، خاطرنشان کرد: رتبه ورزشی سمنان در کل کشور به نظر می رسد در شرایط بدی قرار گرفته است و این زیبنده ما نیست از سوی دیگر داشتن یک تیم در لیگ یک برای قهرمانی بین 800 میلیون تومان تا یک میلیارد تومان پول نیاز دارد اما تیمی که بخواهد تجربه، جوان گرایی و خود را حفظ کند تا در سال های آینده بتواند به پیروزیت دست یابد 500 تا 800 میلیون تومان هزینه می خواهد که نسبت به هزینه های هدر رفت استان، مبلغ ناچیزی است که حتی به چشم هم نمی آید لذا امیدواریم بتوانیم شاهد پیروزیت کننده استان در لیگ یک باشیم و اتفاقات خوبی برای این تیم جوان رخ دهد.

ضرورت توجه به ورزش استان سمنان

حال باید دید علی رغم مسائلی که تیم سبحان فلز دارد آیا قول های مساعد مسئولان می تواند گره از کار این تیم جوان و با انگیزه بگشاید؟ تیمی که تنها کننده استان سمنان در لیگ یک فوتسال کشور است اتفاقی که البته نادر نیز محسوب می گردد زیرا عدم حمایت از تیم های فوتبال و فوتسال معمولاً به گونه ای بوده که شرایط برای حضور تیم های این استان در لیگ های برتر و دسته یک فراهم نمی گردد.

استان سمنان دارای استعدادهای بسکمک در ورزش است که حمایت می تواند در شکوفایی این استعدادها بسیار تأثیرگذار باشد در کنار این موضوع حضور تیم های مختلف در لیگ های کشوری خود باعث توجه به استان، درآمدزایی، حضور تیم های مختلف از استان های مختلف، مطرح شدن استان سمنان، توریسم ورزشی، اشتغال و.. می گردد که می بایست مسئولان به این موضوع نیز توجه ویژه ای داشته باشند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 5 اسفند 1399 بروزرسانی: 5 اسفند 1399 گردآورنده: karnikan.ir شناسه مطلب: 1543

به "دلجویی از تنها نماینده استان سمنان در لیگ دسته اول فوتسال کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دلجویی از تنها نماینده استان سمنان در لیگ دسته اول فوتسال کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید