دستگیری بیش از 2500 معترض در ناآرامی های آمریکا

به گزارش مجله کارنیکان، یک روزنامه آمریکایی از دستگیری بیش از 2500 نفر در پی اعتراضات و ناآرامی های اخیر این کشور اطلاع داد.

دستگیری بیش از 2500 معترض در ناآرامی های آمریکا

به گزارش گروه بین الملل مجله کارنیکان، روزنامه آمریکایی واشنگتن پست طی گزارشی با اشاره به اعتراضات و نا آرامی های گسترده در این کشور در پی مرگ وحشیانه یک سیاه پوست توسط یک مامور سفید پوست آمریکایی از دستگیری بیش از 2500 نفر در پی این اعتراضات اطلاع داد.

انتشار ویدئویی از مرگ فجیع جورج فلوید، سیاه پوست 46ساله آمریکایی به دست درک شووین، مأمور سفیدپوست پلیس، که زانویش را روی گردن او فشار می دهد موج جدیدی از خشم و اعتراض به نژادپرستی نهادینه شده در ساختار جامعه آمریکا را موجب شده است.

چند روز پس از قتل فلوید اعتراضات و ناآرامی ها در مینیاپولیس، مرکز ایالت مینه سوتا ادامه یافت و این شهر به شهری جنگ زده شبیه شده است. این تظاهرات به دیگر شهرهای آمریکا نیز کشیده شده و در بیش از 25 شهر این کشور حالت فوق العاده اعلام شد.

حالا دونالد ترامپ معترضان را آشوب طلب خوانده و خواهان صدور احکام شدید و حبس های طولانی مدت برای عناصری شد که به گفته وی به افراد و اموال و دارایی های عمومی تعرض می نمایند.

وزارت دادگستری آمریکا هم در پی اعتراضات و گسترش ناآرامی در این کشور گروههایی که از آنها تندرو و خشونت طلب یاد کرد به موج سواری از این اعتراضات برای پیشبرد برنامه هایشان متهم کرد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 13 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: karnikan.ir شناسه مطلب: 953

به "دستگیری بیش از 2500 معترض در ناآرامی های آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دستگیری بیش از 2500 معترض در ناآرامی های آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید