درخواست مجلس عراق از دولت برای خرید تسلیحات پیشرفته

به گزارش مجله کارنیکان، کمیسیون امنیت و دفاع مجلس عراق درخواست رسمی خود برای خرید تسلیحات پیشرفته ویژه محافظت از حریم هوایی این کشور را برای دولت بغداد ارسال کرد.

درخواست مجلس عراق از دولت برای خرید تسلیحات پیشرفته

به نقل از پایگاه المعلومه، کمیسیون امنیت و دفاع مجلس عراق بیان کرد که از دولت مصطفی الکاظمی، نخست وزیر عراق خواسته است تا برای حمایت از آسمان عراق و حریم هوایی کشور، تسلیحات پیشرفته خریداری کند.

مهدی تقی عضو کمیسیون امنیت و دفاع مجلس عراق، در این خصوص گفت: آسمان عراق در معرض نقض شدن حریم هوایی و تجاوزات مستمر از سوی هواپیما های آمریکایی و خارجی است و این به علت ضعف سیستم دفاع هوایی است.

او اضافه نمود: نقض مستمر حریم هوایی به نقض حاکمیت عراق منجر می گردد.

نماینده مجلس عراق بیان کرد: کمیسیون امنیت و دفاع درخواست رسمی خود برای خرید تسلیحات پیشرفته برای حفاظت از حریم هوایی عراق در برابر مداخلات خارجی و تجاوزات جنگنده ها و پهپاد ها را به دولت ارسال نموده است.

او توضیح داد که دولت ملزم به اجرای این درخواست است، زیرا در راستای منافع امنیت ملی عراق است.

حریم هوایی عراق در مرز های شمالی از سوی جنگنده های ترکیه به بهانه هدف قراردادن مواضع پ. ک. ک و حریم سایر استان ها از سوی جنگنده ها و پهپاد های آمریکایی و ائتلاف بین المللی به بهانه مبارزه با گروه تروریستی داعش نقض می گردد. در پایتخت عراق نیز به بهانه وجود سفارت پادگان آمریکا در منطقه دیپلماتیک همیشه جنگنده های آمریکایی بر فراز منطقه و بغداد پرواز می نمایند که نقض آشکار قوانین بین المللی و حاکمیت عراق است.

عباس العرداوی تحلیلگر سیاسی عراق، نیز پیشتر تدابیر دولت مصطفی الکاظمی را حفظ سیاست میانه رو توصیف کرد.

مجلس عراق نیز بار ها از تعلل دولت در پاسخ به تجاوزگری ها و نقض حاکمیت از سوی آمریکا و همچنین اجرایی نکردن طرح خروج نیرو های بیگانه از کشور انتقاد نموده است.، باشگاه خبرنگاران

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 18 بهمن 1399 بروزرسانی: 18 بهمن 1399 گردآورنده: karnikan.ir شناسه مطلب: 1359

به "درخواست مجلس عراق از دولت برای خرید تسلیحات پیشرفته" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درخواست مجلس عراق از دولت برای خرید تسلیحات پیشرفته"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید