خبرنگاران 90 درصد خانه های تخریبی سیل گلستان نوسازی شد

به گزارش مجله کارنیکان، گرگان - خبرنگاران - استاندار گلستان با اشاره به فرایند بازسازی مناطق آسیب دیده از سیل پارسال این استان گفت که تا به امروز 90 درصد واحدهای مسکونی سیل زدگان نوسازی شد و در اختیار مالکان آن ها نهاده شد.

خبرنگاران 90 درصد خانه های تخریبی سیل گلستان نوسازی شد

جهت دریافت خدمات بازسازی ساختمان اداری با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. از طراحی پلن بازسازی تا اجرای جز به جز بازسازی منزل، ویلا و ساختمان اداری تخصص ماست.

به گزارش روز سه شنبه روابط عمومی استانداری گلستان، هادی حق شناس در جلسه قرارگاه بازسازی و نوسازی مناطق آسیب دیده از سیل استان گفت: همان گونه که به مردم وعده داده شده کوشش می کنیم ساخت بقیه خانه های تخریب شده سیل پارسال تا خرداد ماه امسال به سرانجام برسد.

در سیل سال گذشته گلستان، بیش از 7 هزار و 500 خانه در شهرهای گلستان تخریب شده بود.

وی با بیان اینکه تعمیر همه مدارس نیازمند بازسازی آسیب دیده از سیل پارسال به سرانجام رسید اضافه نمود: از 24 مدرسه تخریب شده و نیازمند نوسازی، 20 مدرسه قبل از آغاز سال تحصیلی جدید به بهره برداری خواهد رسید و عملیات ساخت 4 مدرسه دیگر نیز تا سرانجام امسال به اتمام می رسد.

استاندار گلستان گفت که برای احداث این 24 مدرسه از منابع مختلف حدود هزار میلیارد ریال هزینه خواهد شد.

حق شناس اعلام کرد: همچنین در بخش کشاورزی تا به امروز هزار میلیارد و 90 میلیون ریال غرامت به بهره برداران خسارت دیده این بخش پرداخت شد که در این میان بعضی کشاورزان به طور کامل خسارت خود را دریافت کردند و برای پرداخت خسارت بقیه کشاورزان منتظر ابلاغ اعتبار هستیم.

در این جلسه مدیران دستگاه های اجرایی, فرمانداران و مدیران ستادی به ارایه گزارش در زمینه بازسازی و نوسازی مناطق آسیب دیده از سیل پرداختند.

مجموع خسارت وارده به گلستان در سیل سال قبل 48 هزار میلیارد ریال اعلام شد که خسارت به 17 هزار و 800 خانه، آسیب به مزارع محصولات استراتژیک مثل گندم، جو و کلزا، صدمه دیدن زیرساخت های حمل و نقل، کاهش 40 درصدی گردشگری نسبت به سال گذشته، خسارت کلی 100 واحد صنعتی و بیکاری حداقل سه هزار نفر و در آسیب های وارده به جمعیت عشایر، تبعات ناشی از عدم آمادگی و ناسازگاری با رخدادهای طبیعی بود که تنها در چند هفته ابتدایی سال هزینه ای حدود 71 درصد بودجه 67 هزار میلیارد ریالی امسال استان را به بار آورد.

منبع: ایرنا
انتشار: 8 خرداد 1399 بروزرسانی: 29 شهریور 1400 گردآورنده: karnikan.ir شناسه مطلب: 853

به "خبرنگاران 90 درصد خانه های تخریبی سیل گلستان نوسازی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران 90 درصد خانه های تخریبی سیل گلستان نوسازی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید