خبرنگاران شیرینی سنتی قزوین ظرفیت صادراتی دارد

به گزارش مجله کارنیکان، قزوین - خبرنگاران - مدیرکل صنعت، معدن و تجارت قزوین گفت: شیرینی سنتی قزوین ظرفیت صادراتی مهمی است که با انجام اقداماتی نظیر تشکیل خوشه صنعتی ، باید برای معرفی این محصول به جهانیان کوشش کرد.

خبرنگاران شیرینی سنتی قزوین ظرفیت صادراتی دارد

سعید نبیل روز چهارشنبه در همایش تبیین اهداف و سیاست های توسعه خوشه شیرینی سنتی قزوین اضافه کرد: امروزه یکی از مدل های مؤثر سازماندهی اصناف کوچک ارائه الگوی توسعه خوشه ها است که با اتکا بر سرمایه های اجتماعی و انسانی نقش مهمی را در توسعه صنایع کشورها ایفا می نماید.

وی توضیح داد: شیرینی سنتی قزوین یکی از ظرفیت ها و مهارت های دیرینه مردم این دیار است که با توجه به وجود باغ های سنتی پیرامون استان و فراوانی درختان بادام، پسته و گردو، مواد خام اولیه این صنعت در استان فراهم می گردد.

نبیل تاکید نمود: با وجود کیفیت و فزونی شیرینی سنتی قزوین نسبت به نمونه های مشابه خود، هیچ کوشش جدی برای معرفی این محصول صورت نگرفته و برنامه ریزی های مطلوبی نیز برای معرفی آن انجام نشده است.

وی، ارائه ظرفیت شیرینی سنتی در عرصه معرفی آداب و سنن و رسم و رسوم مردم منطقه به گردشگران را مهم دانست و تاکید نمود: حضور فعالان عرصه این صنعت جهت ایجاد خوشه، می تواند بسیار حائز اهمیت باشد و همراهی های اجرا شده برای انجام و تشکیل این بخش باید پررنگ تر و شاخص تر باشد.

وی با اشاره به اینکه قزوین برای جلب سرمایه گذاری شیرینی سنتی هیچ محدودیتی ندارد، گفت: باید برای سرمایه گذاران توجیه مالی این محصول قابل فهم باشد و در عین حال نیز واحدهای صنعتی می توانند برای پشتوانه سازی فراوری این محصول به شکل صنعتی اقدام نمایند.

نبیل، وجود استادکاران خوب این عرصه در قزوین را منبع اصلی توسعه این صنعت برشمرد و گفت: دسترسی آسان به مواد اولیه شیرینی در استان، بهره گیری از روش های توسعه جدید مانند استفاده از فضاهای مجازی، ارائه ایده های جدید در حوزه صادرات و در نهایت بسته بندی و استاندارد سازی این محصول از دیگر موارد مورد توجه در رشد این صنعت است که باید به آن پرداخته گردد.

بر اساس مطالب پایگاه خبری اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی قزوین، شیرینی پزی هنری است که در بین خانم های خانه دار قزوینی از اعتبار فراوانی برخوردار است و تا چندی پیش تمام شیرینی ها در خانه ها و به شکل سنتی پخته می شد و این کار بیش از هر زمانی در آستانه نوروز رواج داشت.

در گذشته برای پخت شیرینی از گرمای ملایم زغال و یا تنور خانگی استفاده می کردند ولی بعدها وسیله ای به کار بردند که آپولو (نوعی فر از جنس ور ق گالوانیزه) نام داشت ولی امروزه برای پخت شیرینی از انواع فر استفاده می نمایند.

باقلوای پیچ و لوزی، نان برنجی، نان نخودی، نان قندی، نان بادامی (قرابیه)، نان گردویی، پا درازی، نان چرخی، نان چایی، اتابکی، ولیعهدی، حاج کریمی از شیرینی های متداول قزوین است.

وجود باغ های سنتی در اطراف قزوین و فراوانی درختان بادام، پسته، گردو و استفاده از این محصولات در پخت شیرینی ها می تواند یکی از دلایل تنوع شیرینی های سنتی در قزوین باشد.

6012*8054

منبع: ایرنا
انتشار: 11 مرداد 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: karnikan.ir شناسه مطلب: 134

به "خبرنگاران شیرینی سنتی قزوین ظرفیت صادراتی دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران شیرینی سنتی قزوین ظرفیت صادراتی دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید