خبرنگاران دستگیری زوج دزد در پایتخت

به گزارش مجله کارنیکان، تهران-خبرنگاران- سرکلانتر پنجم پلیس پیشگیری تهران گفت: زوجی پس از 5 فقره سرقت لوازم داخل خودرو توسط ماموران کلانتری تهرانسر شناسایی و دستگیر شدند.

خبرنگاران دستگیری زوج دزد در پایتخت

به گزارش خبرنگاران از اعلام روز چهارشنبه پلیس تهران عظیم، سرهنگ کیومرث حسنوند بیان داشت: بدنبال سرقت های سریالی منزل در شهرک آزادی و شهرک فرهنگیان، عوامل عملیاتی کلانتری 150 تهرانسر با تشکیل تیمی برای دستگیری سارقان منزل، فعالیت خود را شروع کردند.

وی گفت: دو تیم عملیاتی در محدوده شهرک آزادی، مبادی ورودی و خروجی شهرک را زیر نطر گرفتند تا اینکه شامگاه آدینه ماموران کلانتری تهرانسر حین گشت زنی به یک دستگاه خودروی سواری پراید سفید رنگی مشکوک می شوند که شماره پلاک آن دستکاری شده بود. سرنشینان خودرو که آقای 54 ساله و خانمی 45 ساله بودند زمانی که متوجه خودرو ماموران می شوند از محل فرار می نمایند.

این مقام انتظامی توضیح داد: بدین ترتیب تعقیب و گریز شروع و راننده پراید سفید با حرکات زیگاگی و سرعت بالا سعی در فرار از دست ماموران داشت که بلوار ولیعصر شهرک آزادی را به صورت یک طرفه طی می نماید.

وی اضافه نمود: تعقیب و گریز ادامه داشت تا اینکه نزدیکی خروجی بلوار شیشه مینا ماموران سعی در توقف خودرو را داشته که راننده پراید چندین ضربه به خودرو پلیس می زند تا با تخریب و توقف خودرو ماموران پیروز به فرار گردد، اما در این امر پیروز نمی گردد و تعقیب و گریز از بلوار شیشه مینا به جاده مخصوص و بعد ار آن وارد تهرانسر می گردد. در ابتدای بلوار گلها با توجه به ترافیکی که وجود داشته ماموران کلانتری 150 اقدام به تیراندازی نموده و با هدف قرار دادن 4 چرخ خودرو، پیروز به توقف آن می شوند.

سرکلانتر پنجم پلیس پیشگیری ادامه داد: ماموران کلانتری به خودرو نزدیک شده تا سرنشینان را دستگیر نمایند که ناگهان خودرو پراید به صورت دنده عقب به ماموران پلیس زده و مجدد اقدام به فرار می نماید. طول بلوار گلها را درحالی که چرخ ها تیر خورده، روی رینگ لاستیک رانندگی می نمایند و دور برگردان پل فتح را دور زده و مجدد وارد بلوار گلها می گردد و وارد عظیمراه فتح شده و در ابتدای بلوار دریا، خودرو را به جدول کوبیده و درحالی که خانم جوان را داخل خودرو رها می نماید، پای پیاده از محل می گریزد و از نرده می پرد و داخل شهرک دریا تهرانسر شده و ماموران همچنان به تعقیب او ادامه می دهند و بعد از 10 دقیقه تعقیب و گریز متهم که زیر یکی از خودروها پنهان شده بود توسط ماموران بازداشت می گردد.

سرهنگ حسنوند عنوان نمود: راننده و زن جوان به کلانتری منتقل شده و در آنالیز اولیه از خودرو تعیین می گردد شماره پلاک خودرو تحت تعقیب پلیس آگاهی کرمانشاه است و خودرو مدتی قبل با زورگیری از اتباع خارجی سرقت شده و سارقان این خودرو تحت تعقیب پلیس کرمانشاه بودند. این در حالی بود که شماره های پلاک خودرو پراید به صورت حرفه ای تغییر یافته بود تا توسط پلیس شناسایی نگردد.

این مقام پلیسی عنوان نمود: متهم میانسال در تحقیقات خاطرنشان کرد که خانمی که همراهش بود را چهار روز قبل صیغه نموده و با طرح ریزی قبلی قصد داشتند با همدستی این خانم اقدام به سرقت منزل نمایند.

وی ادامه داد: متهم گفت که از آنجایی که مورد مناسبی برای سرقت منزل پیدا نشد، به پیشنهادم، همسر صیغه ای ام داخل خودرو مانده و زاغزنی می کرد و من لوازم 5 خودرو که شامل دو خودرو پژوپارس، یک پژو 405 و دو پراید بود را سرقت کردم و تصمیم داشتیم شهر آزادی را ترک کنیم که توسط پلیس دستگیر شدیم.

سرهنگ حسنوند اضافه نمود: شکاتی که لوازم داخل خودرو از آنها سرقت شده بود بلافاصله شناسایی و با حضور در کلانتری اموالشان را شناسایی نموده و اموالشان را تحویل گرفتند.

سرکلانتر پنجم پلیس پیشگیری تهران با اعلام این خبر گفت: متهمان در اختیار پلیس هستند و تحقیقات برای شناسایی جرایم احتمالی متهمان ادامه دارد.

منبع: ایرنا
انتشار: 19 مهر 1399 بروزرسانی: 19 مهر 1399 گردآورنده: karnikan.ir شناسه مطلب: 1090

به "خبرنگاران دستگیری زوج دزد در پایتخت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران دستگیری زوج دزد در پایتخت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید