خبرنگاران آزمون استخدامی دانشگاه ها و مراکز پژوهشی فروردین برگزار می شود

به گزارش مجله کارنیکان، تهران- خبرنگاران- مدیرکل منابع انسانی و پشتیبانی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری از برگزاری آزمون استخدامی دانشگاه ها، مراکز پژوهشی و پارک های علم و فناوری در فروردین ماه سال آینده خبر داد.

خبرنگاران آزمون استخدامی دانشگاه ها و مراکز پژوهشی فروردین برگزار می شود

به گزارش بامداد پنجشنبه خبرنگاران به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، اباصلت خراسانی اظهار کرد: با پیگیری ها و نیازسنجی هایی که ستاد وزارت علوم انجام داده، نیروهای مورد نیاز دانشگاه ها، موسسات پژوهشی و پارک های علم و فناوری نزدیک به سه هزار نفر است که عمدتاً در رشته های فنی، تخصصی و آزمایشگاهی استخدام می شوند.

وی با بیان اینکه در زمان حاضر در رشته های عمومی جذب نیرو نداریم، اضافه کرد: در این راستا، سازمان اداری و استخدامی کشور با 1980 مجوز استخدام برای مراکز آموزش عالی موافقت کرده و سازمان برنامه و بودجه نیز 1950 مجوز استخدامی را تامین اعتبار کرده است.

خراسانی ادامه داد: فروردین ماه، آزمون سراسری استخدام پیمانی غیرهیات علمی را برای کل دانشگاه ها و مراکز پژوهشی برگزار می کنیم و انتظار این است که افراد پذیرفته شده در آزمون ماه های اردیبهشت و خرداد مصاحبه شان انجام شود و از اول تیر ماه در مراکز آموزش عالی و پژوهشی مشغول به کار شوند.

مدیرکل منابع انسانی و پشتیبانی وزارت علوم با بیان اینکه فرایند برگزاری آزمون استخدامی از طریق سازمان سنجش آموزش کشور برگزار می شود، اظهار کرد: با جذب این نیروهای متخصص، بخش عظیمی از مسائلی که هم اکنون در نگهداری، تعمیر و حفظ آزمایشگاه های دانشگاه ها، موسسات پژوهشی و پارک های علم و فناوری سراسر کشور وجود دارد، به صورت اساسی حل می شود.

خراسانی با بیان اینکه تلاش می کنیم در فروردین ماه سال آینده آگهی استخدام منتشر شود، گفت: با توجه به اینکه یک آگهی استخدام هم در اردیبهشت و خرداد سال آینده برای کلیه دستگاه های سراسر کشور منتشر می شود، می خواهیم برای مراکز آموزش عالی و پژوهشی آزمون جداگانه و اختصاصی برگزار شود.

وی با اعلام اینکه این آزمون استخدامی به صورت متمرکز خواهد بود، گفت: سازمان سنجش آموزش کشور، سازمان امور اداری و استخدامی و سازمان برنامه و بودجه هم به همراه وزارت علوم پای کار هستند تا این تکلیف را هرچه سریع تربه انجام رسانیم.

خراسانی با اشاره به معرفی سه برابر ظرفیت نیروها و اینکه دستگاه ها می توانند با انجام مصاحبه، نیروهای برگزیده خودشان را انتخاب کنند، اضافه کرد: تمام دانشگاه ها نیازسنجی و سهمیه بندی شده اند و بر مبنای نیاز و سهمیه ای که به تایید رؤسای دانشگاه ها و موسسات پژوهشی و پارک های علم و فناوری رسیده، اقدام خواهیم کرد.

مدیرکل منابع انسانی و پشتیبانی وزارت علوم در سرانجام با تاکید بر حضور نیروهای شرکتی در این آزمون اظهار کرد: توصیه می کنیم نیروهای شرکتی که واجد شرایط بوده و رشته شغلی شان مرتبط است حتماً در این آزمون شرکت کنند، زیرا برای تبدیل وضع شان پیش بینی هایی انجام گرفته که به این ترتیب، یکی دیگر از مسائل آموزش عالی نیز حل می شود.

منبع: ایرنا
انتشار: 28 فروردین 1400 بروزرسانی: 28 فروردین 1400 گردآورنده: karnikan.ir شناسه مطلب: 1650

به "خبرنگاران آزمون استخدامی دانشگاه ها و مراکز پژوهشی فروردین برگزار می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران آزمون استخدامی دانشگاه ها و مراکز پژوهشی فروردین برگزار می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید