تیم ملی والیبال ناکام در برابر برزیل؛ ایران از قهرمانی دنیا حذف شد (تور برزیل)

به گزارش مجله کارنیکان، تیم ملی والیبال ایران با شکست مقابل برزیل از صعود به مرحله یک چهارم نهایی قهرمانی دنیا بازماند و حذف شد.

تیم ملی والیبال ناکام در برابر برزیل؛ ایران از قهرمانی دنیا حذف شد (تور برزیل)

اگر علاقمند به سفر با بهترین تور برزیل هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم تور برزیل از تورنتو، سائو پائولو و آبشار نیاگارا دیدن کنید و بهترین تجربه سفر را داشته باشید.

تیم ملی والیبال ایران در مرحله یک هشتم نهایی مسابقات قهرمانی دنیا از ساعت 23 و 30 دقیقه سه شبه شب به مصاف برزیل رفت و با حساب سه بر صفر (25 بر 17، 25 بر 22 و 25 بر 23) مغلوب شد. به این ترتیب ایران از صعود به یک چهارم نهایی بازماند و حذف شد.

ست اول با امتیازگیری برزیل آغاز شد، دقایقی دو تیم پایاپای پیش رفتند اما برزیل 8 بر 4 از ایران پیش افتاد و بهروز عطایی سرمربی تیم ملی اولین وقت استراحت فنی خود را گرفت. در ادامه هم رجحان برزیل حفظ شد و در حالی که حریف 19 بر 14 از ایران جلو بود، عطایی دومین وقت استراحت را هم گرفت. در نهایت برزیل 25 بر 17 این ست را از آن خود کرد.

امین اسماعیل نژاد که در ست اول عملکرد خوبی نداشت در ست دوم دو امتیاز پیاپی برای ایران گرفت و اختلاف ایران را با برزیل به یک امتیاز رساند. در ادامه دو تیم در امتیاز 7 برابر شدند اما برزیل به تدریج پیش افتاد و 20 بر 16 تیم برتر میدان بود. ملی پوشان کشورمان چند امتیاز پیاپی کسب کردند تا سرمربی حریف در حالی که تیمش 22 بر 21 جلو بود، درخواست وقت استراحت کند. برزیل 25 بر 22 در این ست هم به پیروزی رسید.

اولین امتیاز ست سوم را ایران گرفت و برای اولین بار در این بازی از حریف خود پیش افتاد. در حالی که بازی 6 بر 3 به سود ایران بود، برزیل بازی رابه تساوی 6 بر 6 رساند. وقتی برزیل 13 بر 10 از ایران پیش بود، عطایی درخواست وقت استراحت کرد. ایران با عملکرد خوب اسفندیار و عبادی پور در امتیاز 17 بازی را به تساوی کشاند. دو تیم در ادامه پایاپای پیش رفتند اما در نهایت برزیل 25 بر 23 پیروز شد.

میلاد عبادی پور، امین اسماعیل نژاد، محمدطاهر وادی، امیرحسین توخته، علی اصغر مجرد، محمدجواد معنوی نژاد و محمدرضا حضرت پور در ترکیب ابتدایی تیم ایران قرار داشتند. تیم ایران در مرحله گروهی این مسابقات مقابل آرژانتین و مصر به پیروزی رسید و با شکست برابر هلند به عنوان تیم دوم گروه خود به مرحله حذفی صعود کرد و حریف برزیل شد.

لئال امتیازآورترین بازیکن ملاقات برزیل؛ عبادی پور و اسفندیار امتیازآوران ایران

لئال با اختلاف زیادی نسبت به سایر بازیکنان به عنوان امتیازآورترین بازیکن ملاقات ایران و برزیل در قهرمانی دنیا انتخاب شد.

در خاتمه این ملاقات لئال با کسب 20 امتیاز به عنوان امتیازآورترین بازیکن این ملاقات انتخاب شد.

از تیم ایران نیز میلاد عبادی پور و امیرحسین اسفندیار هر کدام 8 امتیاز به دست آوردند که امتیازآورترین بازیکنان ایران بودند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 16 شهریور 1401 بروزرسانی: 16 شهریور 1401 گردآورنده: karnikan.ir شناسه مطلب: 2222

به "تیم ملی والیبال ناکام در برابر برزیل؛ ایران از قهرمانی دنیا حذف شد (تور برزیل)" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تیم ملی والیبال ناکام در برابر برزیل؛ ایران از قهرمانی دنیا حذف شد (تور برزیل)"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید