توصیه مهم رییس سازمان بورس به سهامداران زیان دیده

به گزارش مجله کارنیکان، خبرنگاران : رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار گفت: برای کاهش افت بازار به بازارگردان ها و نهادهای مالی بزرگ اجبار می کنیم تا به کمک بازار بیایند.

توصیه مهم رییس سازمان بورس به سهامداران زیان دیده

به گزارش مجله کارنیکان به نقل از خبرآنلاین،حسن قالیباف در حاشیه جلسه وزیر اقتصاد با فعالان بازار سرمایه افزود: سازمان بورس اقداماتی از جمله، بازارگردانی در بازار را انجام خواهد داد و به سهامداران و نهادهای مالی بزرگ اجبار می کنیم که وارد بازار شوند، زیرا اگر افتی در بازار صورت گیرد، بازارگردان ها می تواند جلوی افت را بگیرند یا کاهش دهند.

وی افزود: بازارگردان در بازار وجود دارد، اما سایزشان برای بازار فعلی ما کوچک است، اما قرار است بازارگردان ها دائم در بازار حضور داشته باشند تا نقدشوندگی سهام تضمین شود.

رئیس سازمان بورس ادامه داد: یکی از اقدامات دیگر سازمان بورس، انتشار اوراق تبعی است که این اوراق ابزار اطمینان بخشی در بازار سرمایه است و در این رابطه، برخی از شرکت ها اعلام آمادگی کرده اند.

قالیباف گفت: قیمت ها در بازار سرمایه نوسان دارد و هر کسی که وارد بازار می شود، باید ریسک بازار را بپذیرد.

وی افزود: افرادی که قیمت سهامشان پایین آمده، صبر کنند تا به سود برسند و مردم باید سواد مالی و رفتاری را قبل از ورود به بازار فراگرفته باشند.

رئیس سازمان بورس گفت: افرادی که آشنایی به بازار ندارند، باید به سراغ صندوق های سرمایه گذاری بروند، زیرا این صندوق ها ریسک کمتری دارد.

وی درباره استقبال مردم از صندوق پالایش یکم افزود: تا به امروز بدون احتساب پذیره نویسی بانک ها حدود 3 هزار و 500 میلیارد تومان است.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 5 آبان 1399 بروزرسانی: 5 آبان 1399 گردآورنده: karnikan.ir شناسه مطلب: 1122

به "توصیه مهم رییس سازمان بورس به سهامداران زیان دیده" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توصیه مهم رییس سازمان بورس به سهامداران زیان دیده"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید