توصیه دبیر کل سازمان جهانی بهداشت به تولیدکنندگان واکسن کرونا

به گزارش مجله کارنیکان، دبیرکل سازمان جهانی بهداشت (WHO) بر تسریع فرایند فراوری واکسن کروناویروس تاکید نمود.

توصیه دبیر کل سازمان جهانی بهداشت به تولیدکنندگان واکسن کرونا

دبیرکل سازمان دنیای بهداشت روز گذشته (آدینه) از فراوریکنندگان واکسن درخواست کرد تا به منظور یاری به افزایش فراوری واکسن، دانش و تکنولوژیهای خود را به اشتراک بگذارند و هشدار داد بدون دسترسی بیشتر به واکسن، پیشرفتهای بدست آمده در برابر این بیماری از بین می رود.

تدورس آدهانوم قبریسوس دبیر کل سازمان دنیای بهداشت گفت: اکنون تعداد افرادی که واکسن کروناویروس را دریافت نموده اند از 100 میلیون نفر فراتر رفته است.

وی با بیان اینکه آمار منتشر شده از تعداد دریافت کنندگان واکسن خبر خوبی است، گفت: بیش از سه چهارم از واکسنهای فراوریی در 10 کشور ثروتمند توزیع شده که این امر نگران کننده است. همچنین بعضی از کشورها تعداد قابل توجهی از جمعیت خود را که در معرض ابتلا نوع شدید بیماری یا مرگ قرار ندارند، واکسینه نموده اند.

وی اضافه نمود: همچنین در حدود 130 کشور که شامل 2.5 میلیارد نفر از جمعیت دنیا می گردد تنها یک دوز از واکسن تزریق شده است.

وی از کشورها خواست که پس از اتمام واکسیناسیون کادر بهداشتی و افراد مسن، باقی واکسن های خود را با دیگر کشورها به اشتراک بگذارند.

به نقل از مدیکال اکسپرس، دبیر کل سازمان دنیای بهداشت هشدار داده است که توزیع ناعادلانه واکسن پیشرفتهایی را که در راستای مقابله با همه گیری بدست آمده در معرض خطر قرار می دهد.

منبع: همگردی
انتشار: 24 اسفند 1399 بروزرسانی: 24 اسفند 1399 گردآورنده: karnikan.ir شناسه مطلب: 1580

به "توصیه دبیر کل سازمان جهانی بهداشت به تولیدکنندگان واکسن کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توصیه دبیر کل سازمان جهانی بهداشت به تولیدکنندگان واکسن کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید