توافق بر سر تشکیل کمیته فنی مشترک در دیدار مونسان و وزیر گردشگری بلغارستان

به گزارش مجله کارنیکان، در دیدار رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشورمان با وزیر گردشگری بلغارستان، تشکیل کمیته فنی مشترک با هدف تدوین برنامه اجرایی همکاری های گردشگری در چارچوب تفاهم نامه همکاری موجود در این زمینه مورد موافقت دو طرف نهاده شد.

توافق بر سر تشکیل کمیته فنی مشترک در دیدار مونسان و وزیر گردشگری بلغارستان

علی اصغر مونسان معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرنگی، صنایع دستی و گردشگری با نیکولینا آنگلکووا وزیر گردشگری بلغارستان بازدید کرد.

مونسان در این بازدید با ابلاغ پیغام و سلام دکتر روحانی به رئیس جمهوری بلغارستان در خصوص راه های توسعه همکاری های گردشگری دو کشور با وزیر گردشگری این کشور تبادل نظر کرد.

او در این دیدار با برشمردن ظرفیت های بسیار بالای گردشگری جمهوری اسلامی ایران در ابعاد تاریخی و میراث فرهنگی٬ طبیعت گردی، گردشگری روستایی، صنایع دستی، گردشگری سلامت و... آمادگی کشورمان را برای توسعه تبادلات گردشگری با بلغارستان خاطرنشان کرد.

همچنین در این دیدار نیکولینا آنگلکووا وزیر گردشگری بلغارستان نیز با تشکر از حضور معاون رئیس جمهوری در صوفیه، متقابلاً آمادگی کشورش را برای افزایش همکاری ها با ایران خاطرنشان کرد.

دو طرف در ادامه با احصای زمینه های همکاری در مورد تشکیل کمیته فنی مشترک با هدف تدوین برنامه اجرایی همکاری های گردشگری در چارچوب تفاهم نامه همکاری موجود در این زمینه، سفر وزیر گردشگری بلغارستان در رأس هیاتی مرکب از بخش های دولتی از جمله نماینده وزارت فرهنگ این کشور و نمایندگان بخش خصوصی به جمهوری اسلامی ایران همزمان با برگزاری نمایشگاه بین المللی گردشگری تهران در بهمن ماه آتی و تبادل تجربه و دانش در زمینه توسعه زیرساخت ها و امکانات مرتبط با مراکز آب درمانی و مجتمع های خدماتی درمانی به توافق رسیدند.

منبع: سازمان میراث فرهنگی
انتشار: 20 فروردین 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: karnikan.ir شناسه مطلب: 3

به "توافق بر سر تشکیل کمیته فنی مشترک در دیدار مونسان و وزیر گردشگری بلغارستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توافق بر سر تشکیل کمیته فنی مشترک در دیدار مونسان و وزیر گردشگری بلغارستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید