تفاهمنامه همکاری بین موزه ملی ایران و موزه ملی چین امضا شد

به گزارش مجله کارنیکان، به خاطر توسعه روابط و تعاملات فرهنگی بین دو کشور ایران و چین، تفاهمنامه همکاری بین موزه ملی ایران و موزه ملی چین به امضا رسید.

تفاهمنامه همکاری بین موزه ملی ایران و موزه ملی چین امضا شد

با تور چین سفری خاطره انگیز را تجربه کنید.

تفاهمنامه همکاری بین موزه ملی ایران و موزه ملی چین توسط محمدرسول الماسیه، رایزن فرهنگی ایران در چین به چن شو جیه، مسئول بین الملل موزه ملی چین، تحویل داده شد. این تفاهمنامه به صورت غیرحضوری ابتدا در چین توسط وانگ چون فا، رئیس موزه ملی چین امضا شده و سپس در تهران به امضای جبرئیل نوکنده، رئیس موزه ملی ایران رسیده بود.

الماسیه بر توسعه همکاری های فرهنگی بین دو کشور تاکید نموده و گفت:

امیدواریم گام های عملی در اجرای مفاد این تفاهمنامه برداشته گردد. مفاد تفاهمنامه جهت همکاری را معین نموده و رایزنی فرهنگی ایران از ظرفیت های خود برای ایجاد ارتباط عملی دو موزه استفاده خواهد نمود.

به گفته وی ایران و چین هر دو از هزاران سال تاریخ تمدنی برخوردار بوده و موزه های ملی دو کشور یکی از جلوه گاه های این تمدن کهن و باستانی به شمار می رود.

مسئول بین الملل موزه ملی چین درباره فعالیت های این موزه گفت:

این موزه هم دوران باستان و هم دوره انقلاب و هم دوره سوسیالیسم را معرفی می نماید.

وی برای توسعه همکاری های عملی بین دو موزه ابراز امیدواری نموده و خبر از برگزاری نمایشگاه موزه ای کشورهای جهت یک جاده یک کمربند در حاشیه اجلاس سران کشورهای جهت جاده ابریشم داد.

او از ایران به عنوان یکی از کشورهای دارای تمدن کهن برای شرکت در این نمایشگاه دعوت کرد و ماه آوریل سال آینده (فروردین 98) را زمان برگزاری این نمایشگاه اعلام نمود.

120 قطعه از کشورهای خارجی و 80 قطعه از چین در این نمایشگاه به نمایش گذاشته خواهد شد و سمینار روسای موزه های ملی کشورهای جهت جاده ابریشم همزمان با این نمایشگاه اجرا خواهد شد.

منبع: کجارو / خبرگزاری مهر
انتشار: 9 آذر 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: karnikan.ir شناسه مطلب: 393

به "تفاهمنامه همکاری بین موزه ملی ایران و موزه ملی چین امضا شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تفاهمنامه همکاری بین موزه ملی ایران و موزه ملی چین امضا شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید