تائید جهانی اولین واکسن کرونا فرایند دسترسی کشور های فقیر را تسهیل کرد

به گزارش مجله کارنیکان، سازمان جهانی بهداشت (WHO) با استفاده اضطراری از واکسن شرکت های فایزر و بیو ان تک برای پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا موافقت نموده است و مجوز سازمان جهانی بهداشت، راستا را برای استفاده از این واکسن در کشور هایی که مایل به تهیه آن هستند تسهیل می نماید.

تائید جهانی اولین واکسن کرونا فرایند دسترسی کشور های فقیر را تسهیل کرد

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، ماری آنجلو سیمائو، مدیر بخش دسترسی به دارو ها در سازمان دنیای بهداشت درباره صدور مجوز اضطراری برای واکسن فایزر و بیو ان تک گفت: این گامی بسیار مثبت در راستای تضمین دسترسی همگانی به واکسن های کرونا است.

ساز و کار صدور مجوز اضطراری برای واکسن ها و دارو ها در سازمان دنیای بهداشت به کشور هایی که توانایی آنالیز کارایی و ایمنی دارو ها را ندارند امکان می دهد که در شرایط بحرانی مانند همه گیری دنیای سریعتر به دارو و واکسن دسترسی پیدا نمایند.

به این ترتیب اکنون صندوق بچه ها ملل متحد (یونیسف) که وظیفه انجام امور تدارکاتی بخش زیادی از فرایند توزیع واکسن کرونا در سطح دنیا را برعهده دارد امکان تهیه واکسن فایزر و بیو ان تک و توزیع آن در کشور های فقیر را خواهد داشت.

با این حال ماری آنجلو سیمائو تاکید نمود که همچنان باید کوشش بیشتری برای تامین دوز کافی از واکسن کرونا در راستای پوشش افراد آسیب پذیر در کشور های مختلف دنیا صورت بگیرد.

به گزارش یورونیوز، واکسن فایزر و بیو ان تک باید در دمای کمتر از 80 درجه زیر صفر نگهداری و توزیع گردد، امری که فرایند تهیه و توزیع آن را با دشواری هایی همراه خواهد نمود.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 19 بهمن 1399 بروزرسانی: 19 بهمن 1399 گردآورنده: karnikan.ir شناسه مطلب: 1402

به "تائید جهانی اولین واکسن کرونا فرایند دسترسی کشور های فقیر را تسهیل کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تائید جهانی اولین واکسن کرونا فرایند دسترسی کشور های فقیر را تسهیل کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید