تأکید الحلبوسی و المالکی بر لزوم تسریع انتخاب نخست وزیر عراق

به گزارش مجله کارنیکان، رئیس مجلس و رئیس ائتلاف دولة القانون عراق ضمن دیدار با یکدیگر بر ضرورت تسریع انتخاب نخست وزیر تأکید کردند.

تأکید الحلبوسی و المالکی بر لزوم تسریع انتخاب نخست وزیر عراق

به گزارش گروه بین الملل مجله کارنیکان، محمد الحلبوسی رئیس مجلس عراق روز چهارشنبه در مقر خود میزبان نوری المالکی رئیس ائتلاف دولة القانون بود.

به گزارش خبرگزاری المعلومه، دو طرف در این دیدار بر ضرورت تسریع انتخاب نخست وزیری که از مقبولیت مردمی برخوردار باشد، تأکید کردند.

دفتر ریاست مجلس عراق در بیانیه ای خبر داد که در این دیدار اوضاع سیاسی و امنیتی عراق، پفراینده تشکیل کابینه و تأکید بر ضرورت تسریع انتخاب نخست وزیری که مورد توافق آحاد ملت عراق است، مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

نوری المالکی دیروز در صفحه توئیتر خود به کسانی که در فرایند انتخاب نخست وزیر عراق خلل ایجاد می کنند، هشدار داد و گفت: افرادی که در این خصوص مانع تراشی می کنند، مسئول عواقب فاجعه آمیز آن در آینده هستند.

وی روز سه شنبه در صفحه توئیتر خود نوشت: طولانی شدن مرحله انتخاب کاندیدای شایسته نخست وزیری به دنبال اتفاقات و رویدادهای تخریبی بوجود آمده در جریان تظاهرات عراق، عواقب فاجعه باری را به همراه خواهد داشت که مسئولیت آن بر گردن کسانی است که در این خصوص مانع تراشی می کنند.

عادل عبدالمهدی، نخست وزیر عراق هفتم آذرماه استعفای خود را تقدیم مجلس این کشور کرد که مورد موافقت ریاست مجلس قرار گرفت و اکنون نیز مهلت قانونی عبدالمهدی برای ریاست دولت پیشبرد امور عراق به انتها رسیده است.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 20 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: karnikan.ir شناسه مطلب: 643

به "تأکید الحلبوسی و المالکی بر لزوم تسریع انتخاب نخست وزیر عراق" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تأکید الحلبوسی و المالکی بر لزوم تسریع انتخاب نخست وزیر عراق"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید