برگزاری نشست 3 کشور ضامن فرایند آستانه و نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل در امور سوریه

به گزارش مجله کارنیکان، علی اصغر خاجی دستیار ارشد وزیر امور خارجه در این نشست بر لزوم احترام به حاکمیت ملی، استقلال، وحدت و تمامیت ارضی سوریه تاکید و بر عزم کشورمان برای مقابله با تروریسم در منطقه و به ویژه در سوریه توضیح داد.

برگزاری نشست 3 کشور ضامن فرایند آستانه و نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل در امور سوریه

به گزارش گروه بین الملل مجله کارنیکان، سه کشور ضامن فرایند آستانه و نماینده ویژه دبیرکل در امور سوریه گیر پدرسن روز چهارشنبه 5 شهریور طی نشستی در محل سازمان ملل متحد در ژنو ملاقات و پیرامون تحولات سوریه به ویژه سومین نشست کمیته قانون اساسی، ادلب و کارگروه تبادل ربوده شدگان و مفقودین بحث و مصاحبه کردند.

در این نشست، ابتدا پدرسن گزارشی از نحوه برگزاری اولین دور از سومین نشست کمیته فوق ارائه کرد. نماینده ویژه همچنین ابراز امیدواری کرد که آتش بس ادلب ادامه یابد و بر لزوم تداوم کار کارگروه تبادل تاکید نمود.

به گزارش وب سایت وزارت امور خارجه، در ادامه سه کشور ضامن فرایند آستانه به تشریح دیدگاه های خود پرداختند.

علی اصغر خاجی دستیار ارشد وزیر امور خارجه در این نشست مواضع کشورمان را در خصوص سوریه تشریح کرد. وی بر لزوم احترام به حاکمیت ملی، استقلال، وحدت و تمامیت ارضی سوریه تاکید و بر عزم کشورمان برای مقابله با تروریسم در منطقه و به ویژه در سوریه توضیح داد.

وی همچنین بر حل بحران سوریه به وسیله مصاحبههای سوری - سوری و تداوم فعالیت های کمیته قانون اساسی تاکید و آمادگی کشورمان را برای حمایت از تداوم کار این کمیته بیان کرد.

خاجی همچنین خواهان برطرف تحریم های ظالمانه یکجانبه بر مردم سوریه و ارائه یاری های بشردوستانه به مردم این کشور بویژه در مقابله با کرونا شد .

وی لزوم اجرای توافقات موجود در ادلب را خاطر نشان و اظهار امیدواری کرد که با اجرای توافقات، آرامش پایدار در ادلب برقرار گردد.

خاجی در انتها بر ضرورت ازسرگیری کارگروه تبادل به عنوان یک مساله انسانی و اعتمادساز تاکید نمود.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 21 مهر 1399 بروزرسانی: 21 مهر 1399 گردآورنده: karnikan.ir شناسه مطلب: 1095

به "برگزاری نشست 3 کشور ضامن فرایند آستانه و نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل در امور سوریه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برگزاری نشست 3 کشور ضامن فرایند آستانه و نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل در امور سوریه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید