افزایش کشته های زلزله اندونزی به بیش از 140 نفر

به گزارش مجله کارنیکان، زمین لرزه 7 ریشتری در اندونزی تا کنون منجر به کشته شدن بیش از 140 نفر شده است.

افزایش کشته های زلزله اندونزی به بیش از 140 نفر

برای دیدن زیباترین جزیره اندونزی با تور ارزان بالی همراه شوید.

به گزارش گروه بین الملل مجله کارنیکان به نقل از دویچه وله، زمین لرزه ای مرگبار در یکی از جزایر اندونزی ده ها نفر را در کام مرگ فرو برد. طبق آخرین آمار شمار رسمی کشته شدگان 142 نفر اعلام شده است. مقامات اندونزی اعلام نمودند که گردشگران خارجی را به مکانی امن منتقل نموده اند .

جزیره لومبوک در اندونزی در عرض یک هفته برای دومین بار شاهد زمین لرزه ای مرگبار بود. این زلزله 7 ریشتری عصر یکشنبه 5 اوت ( 15 مرداد)، ساعت 19 و 46 دقیقه به وقت محلی روی داد .

کانون این زمین لرزه در 18 کیلومتری شمال شرق لومبوک و در عمق 15 کیلومتری زمین بوده است. ماتارام، مرکز این جزیره دچار خسارت های زیادی شده است. بخش های جنوبی و غربی لومبوک که اکثر گردشگران خارجی در آنجا به سر می برند، آسیب چندانی ندیده اند .

مقامات محلی در آخرین آمار خود شمار کشته شدگان را 142 نفر اعلام نموده اند. صدها نفر نیز بر اثر این زمین لرزه زخمی و آواره شده اند. لومبوک در بامداد روز دوشنبه نیز شاهد پس لرزه های متعدد بود .

در جزیره تفریحی بالی که در نزدیکی جزیره لومبوک واقع شده است نیز این زلزله محسوس بود و صدها نفر در پی آن مجروح شدند. مقامات اندونزی گفته اند که فرودگاه بین المللی انگوراه رای در بالی صدمه دیده، اما این خسارات بر روند و برنامه پروازها تأثیری نداشته است .

در گزارش هایی که پس از زمین لرزه منتشر شد، معین نبود که آیا گردشگران خارجی نیز در میان کشته شدگان هستند یا نه. وزارت خارجه آلمان اعلام نمود که طبق آخرین اطلاعات به دست آمده هیچ گردشگر آلمانی جان خود را بر اثر این زلزله از دست نداده و یا زخمی نشده است .

بسیاری از ساکنان لومبوک از ترس پس لرزه شب را در خیابان ها و بدون برق سپری کردند، چرا که بسیاری از خطوط برق سانی بر اثر زلزله خسارت دیده اند .

به گفته مقامات محلی، گردشگران خارجی به مکانی امن منتقل شده اند و بسیاری از آنان اندونزی را در اولین فرصت به سوی وطن خود ترک خواهند کرد. شماری از آنان در طول یک هفته از سفر خود به اندونزی، شاهد دو زمین لرزه سنگین بوده اند .

زمین لرزه هفته گذشته در لومبوک که شدت آن بر 6.4 ریشتر بالغ می شد، 16 کشته و بیش از 350 زخمی به جای گذاشته بود .

منبع: تسنیم
انتشار: 28 آبان 1398 بروزرسانی: 18 مهر 1399 گردآورنده: karnikan.ir شناسه مطلب: 371

به "افزایش کشته های زلزله اندونزی به بیش از 140 نفر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش کشته های زلزله اندونزی به بیش از 140 نفر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید