اظهارات جنجالی درباره ماجرای خط کشی استادیوم فولاد آرنا

به گزارش مجله کارنیکان، سرمربی پیکان نسبت به اتفاقات ملاقات روز گذشته مقابل فولاد نقدها تندی بیان کرد.

اظهارات جنجالی درباره ماجرای خط کشی استادیوم فولاد آرنا

به گزارش گروه ورزشی خبرنگاران، مهدی تارتار در گفت وگوی تلفنی با یک برنامه رادیویی اظهار کرد: فصل گذشته پیکان در روز آخر در لیگ برتر ماند، اما از همان تیم 70-80 درصد نفرات شاخص ازجمله شهریار مغانلو، سعید واسعی، مهران موسوی، حمودی، فراز امامعلی و ... جدا شدند و بازیکنان تاثیرگذاری رفتند و از سوی دیگر ما تیم ارزان قیمتی را بستیم؛ البته من 30-20 درصد نفرات این تیم را انتخاب کردم و 70 درصد را کادر فنی قبلی آورده بود.

او ادامه داد: روز گذشته هفت بازیکن در مجموع 90 دقیقه جزو آموزشگاه و محصولات باشگاه پیکان بودند که این کار جای تقدیر و تشکر دارد و باید توجه نمایند که در لیگ برتر چنین اتفاقی می افتد. ما مقابل تیم عظیم فولاد یک جوان 19 ساله را بازی دادیم و این مهم دستاورد عظیمی برای ما است.

سرمربی پیکان با بیان اینکه تغییرات زیادی داشتیم و نفرات ما جوان هستند، ابراز کرد: تا به اینجای فصل و به گفته کارشناسان، تیم ما عملکرد خوبی داشته و نتایج قابل قبولی به دست آورده، اما توقع من از بازیکنان و کادر فنی بیشتر است. باید بیشتر کوشش کنیم تا صندلی بهتری کسب کنیم.

تارتار در مورد ادامه پیدا کردن مسابقات دور برگشت تا انتها سال عنوان نمود: دوستان سازمان لیگ با بنده صحبت کردند و مسائلی را گفتند که باید به آن ها حق بدهیم، ولی به شخصه دوست داشتم تعطیلات در نیم فصل باشد تا بتوانیم نقاط ضعف را با جذب بازیکن پوشش دهیم، ولی چاره ای نیست، بحث تیم ملی در میان است و سازمان لیگ هم به این شکل برنامه ریزی می نماید. همه در این بین سختی می کشند و ما هم تابع جمع هستیم.

او در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا سازمان لیگ اعلام نموده در انتها هفته نوزدهم تعطیلات لیگ برتر خواهد بود، عنوان نمود: زمان معینی را نگفتند، ولی اعلام کردند که پس از انتها نیم فصل، چند هفته دیگر را باید ادامه دهیم، ولی جابجایی شروع می گردد. البته فکر می کنم مسابقات تا اسفندماه ادامه پیدا کند.

سرمربی پیکان اضافه نمود: واقعا ما خیلی اذیت می شویم. نمی گویم تیم بد بسته شده، ولی در برخی پست ها دچار مشکل هستیم. ما در هر پست دو، سه بازیکن نداریم که از همه استفاده کنیم و به همین دلیل باید مراقب باشیم تا نفرات مان مصدوم یا محروم نشوند. کار واقعا سختی داریم، اما امیدوار هستیم در نیم فصل نفرات خوبی جذب کنیم که البته این کار هم سخت است، چون تیم ها بازیکنان تاثیرگذارشان را از دست نمی دهند.

تارتار ادامه داد: صحبت هایی درباره جابجایی تیم با باشگاه انجام دادیم، اما هنوز دو هفته دیگر از نیم فصل باقی مانده و باید طوری رفتار کنیم تا نفرات تیم از نظر روحی برهم نریزند و نمی توانیم با بازیکنانی که مد نظر داریم، به صورت مستقیم صحبت کنیم، چون از نظر اخلاقی درست نیست. باید یک مقدار شکیبا باشیم تا نیم فصل برسد.

او درباره مذاکرات باشگاه های دیگر با بازیکنان پیکان و گلایه تیم هایی که با این مشکل روبرو هستند، ابراز کرد: چنین اتفاقی برای ما هم افتاده و چند بازیکن تیم در این باره با من صحبت کردند. این کار ها از نظر اخلاقی اصلا درست نیست. بازیکن با باشگاه قرارداد دارد. خودم با چند مربی برای جذب بازیکنان شان به صورت محبت آمیز صحبت کردم و آن ها حتی این اجازه را به من دادند تا با بازیکن حرف بزنم، ولی باز هم این کار را نکردم و گفتم فعلا تا نیم فصل صبر نمایند. بهتر است با مربی تیم یا با باشگاه مدنظر مذاکره ای داشته باشند تا بازیکن بگیریم و درست نیست با نفرات مدنظر وارد صحبت شویم.

سرمربی پیکان در مورد عظیم کردن عرض زمین و تغییر محل خط کشی در ورزشگاه شهدای فولاد خوزستان عنوان نمود: همه دیدند دیروز چه شرایطی پیش آمد؛ با آن اتفاق به 50 سال قبل برگشتیم. در فوتبال امروز این مسائل موجب ننگ و آبروریزی برای فوتبال ایران است. بالاخره شبکه های خارجی نیز فوتبال ما را دنبال نموده، آنالیز می نمایند و نشان می دهند.

تارتار اضافه نمود: اتفاقی که دیروز افتاد را تا به امروز ندیده بودم و این مسئله، قدرت تیم ما را نشان می دهد. دوستانی که می نشینند و می گویند تاکتیک پیکان اوت دستی است و انتقاد می نمایند، پس چرا می ترسند؟ شما نمی دانید چه باتلاقی در کنار خط طولی زمین درست نموده بودند. ما مجبور شدیم یک پلاستیک روی زمین بیاندازیم تا کفش های ما داخل گل نرود. حتی نمی توانستیم لب خط برویم. من به عنوان یک ایرانی بخاطر آن اتفاقات شرمسار و ناراحت شدم.

او یادآور شد: این کاری که کردند با آن سبقه باشگاه فولاد، چون این تیم باشگاه عظیم است و سابقه قهرمانی دارد، به نظرم زیبنده فوتبال ما نبود. البته باید به آقای آذری تبریک گفت، من دیدم عذرخواهی کردند که این شجاعت آن ها را نشان داد. ما می دانیم شخص آقای آذری کلاس کاری اش انقدر بالاست که خبر نداشته این اتفاقات اتفاق افتاده. ما انتظار داشتیم کسانی که این کار را کردند عذرخواهی نمایند. نیایند از تاکتیک تیم مقابل ایراد بگیرند، اگر تاکتیک ما ایراد دارد پس از این کار ها چیست؟

سرمربی پیکان توضیح داد: شخصا وقتی وارد ورزشگاه می شوم با قدم هایم همه ورزشگاه ها را اندازه می گیرم و یک معیاری دارم. وقتی نصف خط طولی را گرفتم فهمیدم وحشتناک عظیم است. دیدم نزدیک به دو متر از هر طرف عرض زمین را عظیم نموده اند. اشکالی نداشت، اما باتلاق و پلاستیکی که اطراف زمین وجود داشت، بد بود که بازیکن ما نتواند پرتاب کند.

تارتار یادآور شد: ما رفتیم سراغ ناظر بازی آقای شمس و گفتیم که این شرایط قانونی نیست. یک استاندارد معین (68) متر به باشگاه ها ابلاغ شده در حالی که این زمین بالای 72 متر بود.

او تاکید نمود: این هم یک توجیه مضحک و خنده دار است. چطور جلوی تیمی که اوت خوب می اندازد این کار را کردند؟ چرا به سازمان لیگ اطلاع ندادند؟ پس باتلاق کنار زمین را ایجاد کردند؟ یعنی اوت های ما انقدر ترسناک است؟ پس چرا از تاکتیک ما ایراد می گیرند؟ همه دیدند و ما قضاوت را به مردم می سپاریم. ما از کمیته انضباطی و اخلاق انتظار داریم که ورود نمایند. نمی گردد که هرکسی کاری که دوست دارد را انجام دهد. فوتبال باید جوانمردانه باشد و نتیجه در زمین رقم بخورد.

سرمربی پیکان عنوان نمود: به نظرم یک فیلتری را باید بگذارند که هرکسی در کنفرانس به عنوان مربی حضور پیدا نکند. برخی از دوستان نقش چمدان ببر سرمربی را دارند و بار فنی ندارند. برخی از دوستان این کار را فقط بلدند بنمایند و در کنفرانس هر چیزی که دوست دارند را می گویند. باید روی حساب کتاب باشد و باید سواد صحبت کردن را داشته باشند. به هر حال باید کلاس کنفرانس را داشته باشد، نه این که آدم چیپی باشد و هر چیزی که از دهانش بیرون می آید را بگوید. من کاری به کسی ندارم و کلی صحبت می کنم و ما باید حرمت دیگران را حفظ کنیم و صداقت داشته باشیم. کمیته اخلاق به خاطر نشر اکاذیب باید ورود کند. اصلا آیا آن شخص شخصیت ورود به کنفرانس خبری را دارد؟ کنفرانس خبری حرمت دارد و باید حرمتش حفظ گردد، شما اگر بروید کنفرانس می بینید که چه کسی چمدان ببر سرمربی است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 17 اسفند 1399 بروزرسانی: 17 اسفند 1399 گردآورنده: karnikan.ir شناسه مطلب: 1565

به "اظهارات جنجالی درباره ماجرای خط کشی استادیوم فولاد آرنا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اظهارات جنجالی درباره ماجرای خط کشی استادیوم فولاد آرنا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید