اظهارات تازه نخست وزیر لبنان درباره فرایند تحقیقات در مورد انفجارها

به گزارش مجله کارنیکان، ایرنا نوشت: حسان دیاب نخست وزیر لبنان روز چهارشنبه در نشست کابینه با تاکید بر اینکه انجام تحقیقات درباره انفجار بیروت و اعلام سریع نتایج آن در اولویت قرار گرفته است، از همه خواست با کنار گذاشتن کشمکش ها برای پشت سر گذاشتن این فاجعه همکاری و تعامل نمایند.

اظهارات تازه نخست وزیر لبنان درباره فرایند تحقیقات در مورد انفجارها

به گزارش خبرگزاری ملی لبنان، دیاب با اشاره به انفجار دیروز اضافه نمود: این ضربه واقعا عظیم بود و مردم خانواده، فرزندان و خانه خود را از دست دادند. میزان فاجعه که ما با آن بیدار شدیم بسیار بیش از آن است که توصیف گردد.

وی اضافه نمود: انجام تحقیقات درباره این انفجار اولویت ماست و نتایج آن نیز باید سریع روشن گردد.

نخست وزیر لبنان همچنین خواهان افزایش کوشش ها برای درآوردن قربانیان از زیر ویرانه ها، یافتن افراد مفقود شده، درمان زخمی ها، اسکان موقت برای کسانی که خانه های خود را از دست داده اند، ارائه یاری های فوری برای جبران آسیب های وارده و اختصاص یاری های لازم برای بازسازی منازل شد.

دیاب ادامه داد: اکنون کشور با بحران ملی روبه رو شده است. امیدوارم همه رقابت ها و کشمش ها را کنار بگذارند و با هم برای پشت سر گذاشتن این فاجعه همکاری و تعامل نمایند. در سطح رسانه نیز اهالی مطبوعات باید به وظیفه ملی خود در این شرایط سخت و بحرانی عمل نمایند. امروز همه ما مانند کارگرانی هستیم که برای حل آثار و نتایج این فاجعه باید خدمت و کار کنیم.

نخست وزیر لبنان گفت: اکنون زمان آن است که شب و روز برای کاستن از آلام مردم و کشور بکوشیم. از همه وزیران می خواهیم در این کار مشارکت نمایند. امروز امتحانی است برای نشان دادن پیوند و وابستگی به وطن و اولویت دادن منفعت کشور بر هر چیز دیگر.

در پی وقوع آتش سوزی گسترده در یکی از انبارهای مواد آتش زا واقع در بندر بیروت، عصر دیروز (سه شنبه) انفجار مهیبی رخ داد. که بر اساس آخرین آمار تا به امروز 100 کشته و بیش از 4 هزار زخمی بر جای گذاشته است.

کشورهای مختلف دنیا روز چهارشنبه با صدور پیغام هایی با مردم و دولت لبنان در ارتباط با وقوع انفجار در بندر بیروت پایتخت لبنان در عصر سه شنبه که 100 کشته و بیش از 5 هزار زخمی به دنبال داشت، ابراز همدردی و آمادگی خود را برای یاری به این کشور اعلام کردند.

311311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 6 مهر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: karnikan.ir شناسه مطلب: 1063

به "اظهارات تازه نخست وزیر لبنان درباره فرایند تحقیقات در مورد انفجارها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اظهارات تازه نخست وزیر لبنان درباره فرایند تحقیقات در مورد انفجارها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید