اشرف غنی و عبدالله در آستانه توافق ، چانه زنی بر سر 3 وزارتخانه

به گزارش مجله کارنیکان، منابع اعلام کردند که اشرف غنی و عبدالله در آستانه توافق سیاسی قرار دارند و دو طرف درباره کرسی های وزارت امور خارجه، دارایی و دادستانی کل چانه زنی می نمایند.

اشرف غنی و عبدالله در آستانه توافق ، چانه زنی بر سر 3 وزارتخانه

به گزارش گروه بین الملل مجله کارنیکان، منابع مطلع از مذاکرات بین اشرف غنی و عبدالله اعلام کردند که تبادل نظر های دو طرف درباره چگونگی تقسیم وزارتخانه ها، ادارات و سفارتخانه ها جریان دارد و دو طرف بزودی رسماً توافق را اعلام می کنند.

این منبع گفت که پس از توافق روی کلیات طرح پیشنهادی سپیدار، دو طرف روی بعضی از جزئیات تبادل نظر می کنند و در حال حاضر، مذاکرات پیرامون چگونگی تقسیم کرسی های حکومت ادامه دارد.

منبع می افزاید که عبدالله نیز در سطح بالای مذاکرات حضور یافته و طرف های مذاکره کننده در سطوح مختلف روی تقسیم کرسی های حکومت رایزنی می کنند.

براساس گزارش هشت صبح، پس از توافق روی چارچوب طرح پیشنهادی سپیدار، دو طرف تبادل نظر ها روی جزئیات را برای انتها تنش های سیاسی سرعت بخشیده اند و این طرح به زودی نهایی می گردد؛ مذاکرات روی تقسیم قدرت در چهار سطح مختلف که شامل کابینه، ادارات دولتی، ولایت ها و سفارت خانه ها می گردد، ادامه یافته و پیشرفت هایی نیز بوجود آمده است.

گزارش می افزاید که درباره بعضی از جزئیات طرح پیشنهادی سپیدار توافق انجام شده و در حال حاضر دو طرف بر روی پست های وزارت های امور خارجه، دارایی و دادستانی کل چانه زنی می کنند.

قرار است پس از نهایی شدن توافق میان دو طرف، این طرح به یک توافق نامه بدل شده و با حضور و تضمین گروه میانجی و کننده گان بعضی از کشور ها و سازمان های خارجی، میان ارگ و سپیدار به امضا برسد.

طرف های مذاکره، اما توافق نموده اند که جزئیات را پس از نهایی شدن توافق سیاسی با مردم در میان بگذارند.

پیش از این نیز سرور دانش، معاون دوم اشرف غنی در ملاقات با کنند گان ملل متحد و اتحادیه اروپا، اطمینان داده بود که تنش های میان دو طرف در حال انتها یافتن است و عبدالله ریاست شورای عالی مصالحه را به عهده خواهد گرفت.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 14 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: karnikan.ir شناسه مطلب: 928

به "اشرف غنی و عبدالله در آستانه توافق ، چانه زنی بر سر 3 وزارتخانه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اشرف غنی و عبدالله در آستانه توافق ، چانه زنی بر سر 3 وزارتخانه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید