ارتش چین کوچکتر و رزمی تر می گردد

به گزارش مجله کارنیکان، شی جین پینگ رییس جمهور و فرمانده کل قوای چین خواهان آن شد که دامنه نیروهای ارتش کاهش یافته و ارتش در کنار کوچکتر کردن خود به دنبال افزودن بر توان رزمی باشد.

ارتش چین کوچکتر و رزمی تر می گردد

با تور چین سفری خاطره انگیز را تجربه کنید.

به گزارش ایرنا، این چندمین بار در هفته های گذشته است که رییس جمهوری خلق چین بر افزایش قابلیت های رزمی ارتش تاکید می کند و با بالا دریافت تنش ها در دریاهای شرقی و جنوبی میان چین و آمریکا و ژاپن ، هشدارهای وی نیز افزایش یافته است.

وی گفت که ساختار ارتش باید به شکلی باشد که در عملیات مختلف بتواند کارایی بیشتری از خود نشان دهد و برای همین منظور لازم می کند که ارتش خود را کوچکتر کند.

انتظار می رود که در پنج سال آینده نزدیک به 300 هزار نیروی نظامی از ارتش چین کاسته گردد و در چنین شرایطی شمار نیروهای ارتش این کشور به حدود دو میلیون نفر خواهد رسید.

فرمانده کل قوای چین یک سال قبل گفت که ارتش این کشور نزدیک به دومیلیون و 300 هزار نفر نیرو دارد اما برای اینکه بتواند خود را با اصلاحات پیش ببرد دستکم باید 300 هزار نفر از این نیروها کمتر شوند.

او مطالب جدید خود را در نشستی با شماری از مسوولان رده بالای ارتش و متخصصانی مطرح نمود که برنامه اصلاحات دفاعی و نظامی کشور را تنظیم نموده اند و به دنبال اجرای آن هستند. این نشست این هفته در پکن برگزار گردید و نزدیک به 230 نفر در آن حضور داشتند.

رییس جمهور چین با اشاره به اینکه محیط نظامی دنیا متحول شده است ، گفت که ارتش ها امروز باید به سخت افزارهای قوی و پیشرفته اطلاع رسانی مجهز شده و راه های عملیات های مشترک را برای رشد و بهینه سازی خود دنبال نمایند.

وی تاکید نمود که ارتش مدرن چین با ویژگی های این کشور و به شکلی ساخته خواهد شد تا جنگ های اطلاع رسانی و دیگر ماموریت های نظامی مختلف بتواند پیروز میدان باشد.

تارنمای یی سی چین از قول وی آورده است که امروز ارتش باید برنامه اصلاحات را با هدف کاهش نیرو و کمیت به پیش سوق داده و از سوی دیگر کیفیت رزمی خود را با مدرن سازی و دستیابی به تجهیزات اطلاع رسانی بالا ببرد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 15 آبان 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: karnikan.ir شناسه مطلب: 338

به "ارتش چین کوچکتر و رزمی تر می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ارتش چین کوچکتر و رزمی تر می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید