آمریکا شرکت نفت ونزوئلا را تحریم کرد

به گزارش مجله کارنیکان، واشنگتن در آخرین اقدام خود علیه دولت نیکولاس مادورو، بیان کرد که شرکت نفت ونزوئلا را تحریم می نماید.

آمریکا شرکت نفت ونزوئلا را تحریم کرد

ایسنا به نقل از آسوشیتدپرس نوشت: جان بولتون، مشاور امنیت ملی آمریکا و استیون منوچین، وزیر خزانه داری این کشور در یک کنفرانس مطبوعاتی از اعمال تحریم علیه شرکت نفت ونزوئلا (پترولئوس دی ونزوئلا) خبر دادند.

منوچین در این کنفرانس مطبوعاتی گفت: آمریکا افرادی را که باعث سقوط فاجعه بار ونزوئلا شده اند، مسئول می داند و از ظرفیت های مالی و دیپلماتیک خود برای حمایت از خوآن گوآیدو، رئیس جمهور موقت، مجمع ملی و کوشش های مردم ونزوئلا برای احیای دموکراسی استفاده خواهد نمود.

وزیر خزانه داری آمریکا اظهار کرد: عوائد ناشی از خرید و فروش نفت ونزوئلا توسط شرکت های آمریکایی به یک حساب بلوکه شده منتقل خواهد شد.

او افزود: تحریم شرکت نفت ونزوئلا از قرار دریافت دارایی های این کشور در اختیار مادورو جلوگیری نموده و این سرمایه ها را برای مردم ونزوئلا حفظ خواهد نمود.

وزیر خزانه داری آمریکا گفت: راه برطرف تحریم علیه شرکت نفت ونزوئلا، واگذاری اختیارات به رئیس جمهوری موقت یا روی کار آمدن دولتی منتخب است.

مارکو روبیو، سناتور آمریکایی که از منتقدان مادورو است، از اعمال چنین تحریم هایی استقبال نموده است.

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، در همین حال، مشاور امنیت ملی آمریکا از ارتش ونزوئلا خواسته که گذار مسالمت آمیز قدرت و قرار دریافت اختیارات در دست گوآیدو را بپذیرد.

بولتون گفت: اقدام امروز برای حصول اطمینان از این است که دولت مادورو دیگر به دارایی های مردم ونزوئلا دسترسی نداشته باشد.

مشاور امنیت ملی آمریکا اظهار کرد: نیکولاس مادورو و متحدانش دیگر نمی توانند دارایی های مردم ونزوئلا را غارت نمایند.

در روزهای گذشته کوشش های مخالفان مادورو برای برکنار کردن او افزایش پیدا نموده است. آمریکا و بیش از 20 کشور دیگر خوآن گوآیدو را به عنوان رئیس جمهوری موقت ونزوئلا به رسمیت شناخته اند.

تحریم های تازه، سخت گیرانه ترین مواجهه دولت ترامپ با مادورو توصیف شده است. شرکت نفتی ونزوئلا بزرگترین منبع درآمد ونزوئلا و مالک پالایشگاه نفتی سیتگو در آمریکا است. این پالایشگاه مهم ترین دارایی خارجی ونزوئلا عنوان می گردد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 14 خرداد 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: karnikan.ir شناسه مطلب: 52

به "آمریکا شرکت نفت ونزوئلا را تحریم کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمریکا شرکت نفت ونزوئلا را تحریم کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید