آمار کرونا در ساوه: 5 مثبت، سه فوتی و 10 منفی

به گزارش مجله کارنیکان، رییس علوم پزشکی ساوه گفت: از ابتدای شیوع بیماری تا به امروز نتیجه آزمایش 5 نفر در ساوه مثبت بوده است که در بیمارستان های مدرس و چمران ایزوله شده و در حال دریافت خدمات درمانی هستند و در مجموع در این مدت سه نفر نیز فوت کردند.

آمار کرونا در ساوه: 5 مثبت، سه فوتی و 10 منفی

به گزارش مجله کارنیکان به نقل از ایسنا دکتر عباس نیک روش در نشستی با مجله کارنیکان به بیان اقدامات اجرا شده برای مقابله با کرونا ویروس پرداخت و اظهار کرد: هماهنگی بین بخشی و هماهنگی با سایر ادارات و تشکیل جلسات متعدد با موضوع کرونا ویروس و مدیریت و پیشگیری از عفونت حاد تنفسی از جمله اقدامات بوده است.

وی به تاثیر اطلاع رسانی توسط رسانه ها پرداخت و اضافه کرد: ایجاد حساسیت به وسیله اطلاع رسانی توام با آموزش، تدبیر مناسبی برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا بود که به خوبی انجام شد. معتقدیم در عین ایجاد حساسیت باید استرس را نیز کاهش داده و چتر خدمات را گسترده تر کنیم.

نظارت و مدیریت بر تردد مسافرین بویژه در ورودی شهر از سمت قم و برپایی چادر سلامت برای انجام تست و غربالگری از دیگر اقدامات تریاژی بوده است که بر اساس آن در مبادی ورودی با استفاده از دستگاه طب سنج مسافرین غربالگری می شوند.

وی اضافه کرد: دوری از تجمعات مهمترین توصیه برای پیشگیری از ابتلا به کرونا ویروس است. این ویروس نسبت به آنفولانزا کشندگی کمتری دارد اما گسترش شیوع آن بالاست.

ضدعفونی کردن محیط های اداری و کاری از دیگر توصیه ها در قالب دستور العمل کشوری است و باید روسای ادارات و کارفرمایان سفیر سلامت باشند و دغدغه سلامت مردم و کارکنان در اولویت باشد.

وی در ادامه به سطح بندی ارائه خدمات اشاره نمود و اضافه کرد: شهفرایندان به صرف یک سرماخوردگی به بیمارستان مراجعه نکنند بلکه با مراجعه به درمانگاه و کلینیک به درمان خود بپردازند و اجازه بدهند بیمارستان ها به موضوع اصلی درمان مبتلایان و افراد مشکوک بپردازند.

نیک روش به غربالگری در واحدهای تولیدی و صنعتی به صورت روزانه نیز اشاره نمود و اضافه کرد: آموزش لازم برای این کار در محیط های کارگری ارائه شده است.

وی گفت: تامین مواد ضدعفونی کننده و زیرساخت های پیشگیری از ابتلا به بیماری در مراکز بهداشتی و درمانی و عموم مردم در دستور کار است . دیروز اولین محموله شامل پنج هزار ماسک جراحی معمولی به همت خیرین سلامت و دانشکده برای شهرستان خریداری شده که توزیع می گردد.

رییس علوم پزشکی ساوه گفت: از ابتدای شیوع بیماری تا به امروز نتیجه آزمایش 5 نفر مثبت بوده است که در بیمارستان های مدرس و چمران ایزوله شده و در حال دریافت خدمات درمانی هستند و در مجموع در این مدت سه نفر نیز فوت کردند.

وی با بیان اینکه از ابتدای شیوع تا به امروز نتیجه آزمایش 10 بیمار مشکوک نیز منفی اعلام شده است، گفت: بیمارانی که نتیجه آزمایش آنان مثبت بوده است به سمت تشدید مراقبت در فضای قرنطینه راهنمایی شده اند و افرادی که نتیجه آزمایش آنها منفی بوده است به سمت کاهش مراقبت و خروج از ایزوله راهنمایی می شوند.

وی به فرایند رو به رشد شیوع این بیماری در روزهای آینده و رسیدن به پیک اطلاع داد و اضافه کرد پیش بینی می گردد که در حالت خوش بینانه تا 15 فروردین و در حالت بدبینانه تا خاتمه بهار این ویروس وجود داشته باشد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 25 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: karnikan.ir شناسه مطلب: 755

به "آمار کرونا در ساوه: 5 مثبت، سه فوتی و 10 منفی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمار کرونا در ساوه: 5 مثبت، سه فوتی و 10 منفی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید