آمارهای پلیس آمریکا درباره تلفات اعتراضات احمقانه است، گفت وگوی اختصاصی با خبرنگار آمریکایی حاضر در اعتراضات آمریکا

به گزارش مجله کارنیکان، یک خبرنگار مستقل مستقر در شهر مینیاپولیس معتقد است قطعاً این امکان وجود دارد که دولت آمریکا احتمالاً تعداد افراد کشته شده در جریان اعتراضات و ناآرامی های اخیر را کمتر از آمار واقعی گزارش کند.

آمارهای پلیس آمریکا درباره تلفات اعتراضات احمقانه است، گفت وگوی اختصاصی با خبرنگار آمریکایی حاضر در اعتراضات آمریکا

خانم اِما لی اسرون خبرنگار مستقل از شهر مینیاپولیس ایالت مینه سوتا جایی که جرج فلوید سیاه پوست هفته گذشته توسط پلیس آمریکا خفه شد درباره رویدادهای اخیر و تظاهرات های نژادپرستانه مردم آمریکا در سراسر این کشور با خبرنگاران گفتگو کرده است.

وی درباره آمار زخمی ها و کشته شدگان اعتراضات اخیر معتقد است اختلاف واقعی بین واقعیت و اطلاعاتی که توسط پلیس منتشر شده، وجود دارد.

به گفته اسرون هزاران نفر از مردم هر شب در سراسر کشور هدف گاز اشک آور قرار می گیرند ولی واقعیت این است که گاز اشک آور یک سلاح شیمیایی است و استفاده از آن در جنگ مطابق با پروتکل 1925 ژنو ممنوع است.

متن مصاحبه خبرنگاران با این خبرنگار مستقل در ایالت مینه سوتا را می خوانید:

خبرنگاران:واشنگتن پست اخیراً اعلام کرده است که فقط چندین نفر در جریان اعتراضات علیه وحشیگری پلیس ایالات متحده در سراسر این کشور به قتل رسیده اند، بیش از 7 هزار نفر نیز بازداشت شده اند. هیچ اطلاع دقیقی درباره تعداد زخمی های حوادث اخیر آمریکا وجود ندارد. گزارش هایی وجود دارد که نشان می دهد دولت آمریکا مانع از برخی اطلاعات شده است که حاکی است نیروهای امنیتی ایالات متحده احتمالاً تعداد بیشتری از مردم را از آغاز اعتراضات در اواخر ماه می تا به امروز به قتل رسانده اند، دیدگاه شما درباره این مسئله چیست؟ آیا معتقد هستید که دولت آمریکا مانع از انتشار برخی گزارش ها و اطلاعات می شود؟

اما لی اسرون: شبکه سی بی اس گزارش داده است که بیش از 13 هزار نفر طی هفته جاری بازداشت شده اند. قطعاً این امکان وجود دارد که دولت آمریکا احتمالاً تعداد افراد کشته شده در جریان اعتراضات و ناآرامی های اخیر را کمتر از آمار واقعی گزارش کند. متأسفانه حتی نمی توانیم انتظار داشته باشیم که واقعیت را بدانیم، مثلاً به تازگی امشب نیز یک پیرمرد در منطقه بوفالو در نیویورک توسط یک مأمور پلیس روی زمین کشیده شده است. وی در حالی که از گوش هایش خونریزی داشته روی زمین رها شده و سایر مأموران پلیس به سادگی از کنارش رد می شوند. با وجود همه این موارد، پلیس بوفالو اعلام کرده است که یک نفر در جریان اعتراضات امروز، از پشت به زمین افتاده است!

به نظر می رسد اختلاف واقعی بین واقعیت و اطلاعاتی که توسط پلیس منتشر شده است، وجود دارد و ظاهراً این مسئله در سراسر ایالات متحده استوار است.

در خصوص زخمی ها باید گفت کسانی که در هر یک از اعتراضات گسترده خشونت آمیز در سراسر کشور حضور یافته باشند، به خوبی درک می کنند که آمارهای پلیس درباره تعداد افراد مصدوم و زخمی ها، کاملاً احمقانه است. پزشکان در جریان اعتراضات سراسر کشور مستقر شده اند و آماده کمک و امدادرسانی به آسیب دیدگان هستند، مصدومانی که خواه با گاز اشک آور، نارنجک، گلوله پلاستیکی، اسپری فلفل، باتوم و یا سایر وسائل و تجهیزات ضدشورش مصدوم شده باشند.

فقط کسانی را که دچار آسیب جدی شده باشند به بیمارستان منتقل می کنند. هزاران نفر از مردم هر شب در سراسر کشور هدف گاز اشک آور قرار گرفته اند و ممکن است زود یا دیر به حالت عادی بازگردند ولی واقعیت این است که گاز اشک آور یک سلاح شیمیایی است و استفاده از آن در جنگ مطابق با پروتکل 1925 ژنو ممنوع است. امکان اثرات طولانی مدت به خاطر قرار دریافت در معرض گاز اشک آور وجود دارد، به خصوص در بحبوحه بحران شیوع یک بیماری تنفسی در سطح جهان. اینجا فهرست کاملی از خشونت و وحشیگری پلیس در جریان برخی ناآرامی ها آمده است: https:، ، tinyurl.com، GFProtestPoliceBrutality

خبرنگاران:آیا معتقد هستید که دولت آمریکا در حال استفاده از بحران بیماری کووید 19 به عنوان ابزاری برای سرپوش گذاشتن بر واقعیت های مربوط به تظاهرات بی سابقه است؟

اما لی اسرون: صادقانه این طور احساس شده است، آن هم در شرایطی که صحبت ها و اخبار درباره ویروس کرونا عملاً یک شبه محو می شود و از بین می رود و تظاهرات و قیام های بعدی آغاز می شود. چرخه اخبار در ایالات متحده بسیار سریع از یک موضوع به موضوع دیگر تغییر می کند و به شدت تحت تأثیر خود دولت آمریکا است.

بین معترضان صحبت هایی وجود دارد مبنی بر اینکه نادیده دریافت بحران ویروس کرونا آن هم در شرایطی که معترضان بارها کنار یکدیگر تجمع می کنند و پس از هدف قراردریافت توسط گاز اشک آور دچار سرفه های مکرر می شوند احتمالاً هدفمند باشد، شاید در نهایت دولت به دنبال این هدف باشد که تعداد موارد ابتلا به ویروس کرونا افزایش یابد و این مسئله در نهایت موجب هرج ومرج و ناآرامی بیشتر در کشور شود.

با ادامه این قیام، چرخه اخبار احتمالاً بار دیگر به شیوع ویروس کرونا یا حتی چیز دیگری باز خواهد گشت زیرا قیام و ناآرامی شبیه این بی شک چیزی نیست که دولت بخواهد مدتها در صفحه های تلویزیون و صفحه اول روزنامه ها در سراسر کشور، شاهد آن باشد. اگر تعداد موارد ابتلا به ویروس کرونا به سرعت افزایش یابد، شاید دولتمردان آمریکایی از آن به عنوان یک فرصت برای شیطانی نشان دادن معترضان و قیام استفاده کنند.

سؤال:آینده این اعتراضات چه خواهد شد؟ آیا این اعتراضات و تظاهرات ادامه خواهد یافت و منجر به تغییرات اساسی خواهد شد؟

اما لی اسرون: تغییر عمده پیش از این اتفاق افتاده است. در مینیاپولیس هم انجمن مدارس و هم انجمن پارک ها به قطع روابط خود با اداره پلیس رأی داده اند. اعضای شورای شهر در حال بررسی چگونگی تجزیه و انحلال پلیس مینیاپولیس و بازسازی آن هستند. شهر سنت پل در همسایگی مینیاپولیس نیز در حال بررسی است و سازمان دهندگان در حال بررسی انجام اقدامات مشابه هستند. عوامل اصلی که منجر به قیام و ناآرامی در سراسر ایالات متحده شده است، چیز جدیدی در این نبرد و مبارزه به شمار نمی رود. تنها در مینیاپولیس تحرکاتی صورت گرفته است تا کنترل جامعه را از دست پلیس خارج کند.

گرچه این مبارزات سخت و سخت بوده است ولی همچنان وجود داشته و با گذشت زمان شتاب بیشتری یافته و اکنون ممکن شده است. اگر مینیاپولیس بتواند این تغییرات اساسی را ایجاد کند، شاید یک الگوی مهم برای کل کشور باشد. به لطف قرنطینه و تعطیلی، یک طوفان بی نظیر وجود داشته که قتل جرج فلوید جرقه ای را ایجاد کرد تا باعث آتش سوزی گسترده ای شود و می تواند موجب تغییرات پایدار برای مدت بسیار طولانی شود.

ما هرگز چنین چیزی را در ایالات متحده ندیده ایم. تصور نمی کنم این اعتراضات و ناآرامی ها به زودی خاتمه یابد. اصلاحات اساسی در نیروی پلیس در دستور کار قرار گرفته است و در هر صورت مردم ایالات متحده خاتمه مشاهده خواهند کرد که مردم قدرت را در دست دارند.

+

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 15 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: karnikan.ir شناسه مطلب: 957

به "آمارهای پلیس آمریکا درباره تلفات اعتراضات احمقانه است، گفت وگوی اختصاصی با خبرنگار آمریکایی حاضر در اعتراضات آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمارهای پلیس آمریکا درباره تلفات اعتراضات احمقانه است، گفت وگوی اختصاصی با خبرنگار آمریکایی حاضر در اعتراضات آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید