آخرین وضعیت حساب های بانکی ایرانی های مقیم مالزی ، واکنش سخنگوی وزارت خارجه و توضیحات نخست وزیر مالزی

به گزارش مجله کارنیکان، سخنگوی وزارت امور خارجه با اشاره به اعمال محدودیت های بانکی برای هموطنان ایرانی در مالزی گفت: سفارت ایران در مالزی در پیگیری مستمر و فشرده با نهادهای دولتی و مسئولین بانکی مالزی، این مسئله را در دستور کار خود قرار داده و آنالیز راهکار و برطرف مشکل در دستور کار واقع شده است.

آخرین وضعیت حساب های بانکی ایرانی های مقیم مالزی ، واکنش سخنگوی وزارت خارجه و توضیحات نخست وزیر مالزی

با تور مالزی از توسعه یافته ترین کشور شرق آسیا دیدن کنید.

مجله کارنیکان - سید عباس موسوی در مورد گزارش های انتشار یافته در زمینه اعمال محدودیت های بانکی برای ایرانی های مقیم مالزی گفت: متاسفانه تحت تاثیر تروریسم مالی ایالات متحده، محدودیت هایی از سوی بعضی بانک های مالزی در زمینه گشایش حساب و ارائه تسهیلات بانکی برای ایرانیان اجرا شده است.

سخنگوی وزارت امور خارجه اضافه نمود: در همین زمینه سفارت کشورمان در مالزی در پیگیری مستمر و فشرده با نهادهای دولتی و مسئولین بانکی مالزی، این مسئله را در دستور کار خود قرار داده و مذاکرات متعددی با مقامات مربوطه صورت گرفته است و کماکان نیز آنالیز راه چاره و برطرف مشکل در دستور کار قرار گرفته است.

سخنگوی وزارت امور خارجه با اشاره به مسائلی که این امر برای حضور و فعالیت های ایرانی ها بویژه مشارکت نخبگان و دانشجویان ایرانی در حوزه های علمی - دانشگاهی مالزی و همچنین فعالین بخش های تجاری داشته است، افزود: امیدواریم برپایه حسن نیت و مواضع صریح و شناخته شده دولت مالزی در مورد تحریم های یکجانبه، راهکارهایی برای حل مشکل از سوی کشور دوست مالزی بکار گرفته گردد و با همفکری و بر اساس چهارچوب های قانونی که برای این امر وجود دارد مسائل بوجود آمده در زمینه دسترسی های بانکی ایرانیان مرتفع و تسهیل گردد.

رویترز نیز نوشت: ماهاتیر محمد نخست وزیر مالزی نیز با محکوم کردن زورگویی بعضی کشورهای قدرتمند بیان کرد که کشورش برای بستن حساب های بانکی اشخاص و شرکت های ایرانی تحت فشار زیادی قرار گرفته است.

او تاکید نمود کشورش مجبور شده تا زندگی را برای ایرانیان سخت کند. اگر ما این کار را نمی کردیم، بانک های ما در سایر کشورها بسته می شد. بعضی قدرتمندان در حال زورگویی به ما هستند.

+ حرف عجیبی که ماهاتیرمحمد راجع به اصفهان زد | تا چه زمانی به پول نفت دلخوشیم؟

منبع: چمدان
انتشار: 10 آبان 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: karnikan.ir شناسه مطلب: 324

به "آخرین وضعیت حساب های بانکی ایرانی های مقیم مالزی ، واکنش سخنگوی وزارت خارجه و توضیحات نخست وزیر مالزی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آخرین وضعیت حساب های بانکی ایرانی های مقیم مالزی ، واکنش سخنگوی وزارت خارجه و توضیحات نخست وزیر مالزی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید